ABD Başkanı Biden'a 4. doz aşısı canlı yayında yapıldı

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'dan düzenlediği basın toplantısı sırasında canlı yayında Covid-19’a karşı 2’inci doz güçlendirici aşısını olarak, Covid-19’a karşı 4’üncü kez aşılanmış oldu.

GİRİŞ 30.03.2022 22:18 GÜNCELLEME 30.03.2022 22:19
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Güçlendirici dozların Covid-19 ile mücadeledeki en önemli ek korumayı sağladığını söyleyen Biden, Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin 50 yaş ve üzerindekiler için 4’üncü aşıya izin verdiğini belirtti. Biden, "Bu yüzden bugün ikinci güçlendirici aşımı almayı planlıyorum" dedi.

Biden, "50 yaş ve üstü kişiler ve bağışıklığı baskılanmış olanlar şimdi iki doz güçlendirici ile daha fazla koruma elde edebilirler. Bu uygun bireylere destekleyici aşılar yapmak için yeterli kaynağımız var ancak Kongre bu mücadeleye finansman sağlamak için harekete geçemezse, ücretsiz aşı ve test kapasitesini Haziran ayının ötesine götüremeyeceğiz" ifadelerini kullanarak, "Eğer yatırım yapmazsak, başka bir virüs dalgası vurursa kendimizi savunmasız bulacağız" dedi.

Biden Kongre'ye seslenerek, "Şimdi ek tedarik sağlamamız gerekiyor. Harekete geçmek için kendimizi yeni bir dalganın ortasında bulmayı bekleyemeyiz. Kongre artık harekete geçmeli. Hayatlarımızı geri almak için çok çalıştık. Amerikalılar tekrar normal hayatlarını yaşamaya geri döndüler. Şimdi bundan vazgeçemeyiz" ifadelerini kullandı.

Kongreye harekete geçin çağrısında bulunan Biden, "Eylemsizliğin sonuçları şiddetlidir veya yalnızca zamanla büyür. Ama böyle olmak zorunda değil. Birlikte çalıştığımızda neler yapabileceğimizi kanıtladık. Bu yüzden Demokratları ve Cumhuriyetçileri bunu acilen çözmeye çağırıyorum. Birlik olalım, birlikte hareket etmeye devam edelim" dedi.
Biden ayrıca, hükümetin Covid-19 hakkındaki son bilgilerin takip edilebilmesi için "covid.gov" adlı internet sitesinin geliştirildiğini açıkladı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 7
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Birileri virüsü buz dolabına koydu şimdiki perde Rusya ABD savaşı, Hemen arakasından ya çin ABD savaşı yada yeni virüsü salacaklar bu perde perde devam edecek....
  Cevapla
 • hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  5 ci dozu olan binlerce insan var bizde
  Cevapla
 • Temel 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok geç kalmış dünya şu anda 8 oluyor
  Cevapla
 • tabi 2 yıl önce Şikayet Et
  bu adam niye aşı oluyor ki, covid bitiyor-du?
  Cevapla
 • Sahipkıran 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah devletimize zeval vermesin, ben dördüncü dozu olalı dört ay olacak...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BMGK'de tarihi Filistin oylaması! ABD tarihe geçecek kararı veto etti!
Bahçesini çapaladı, altın fışkırdı