Rusya Eski Devlet Başkanı Medvedev, Putin'in hedefini açıkladı

Dünya ateşkesin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ederken, Rusya Eski Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, Vladimir Putin'in Vladivostok'tan Lizbon'a uzanan bir Rusya imparatorluğu kuracağını söyledi.

Rusya Eski Devlet Başkanı Medvedev, Putin'in hedefini açıkladı
Rusya Eski Devlet Başkanı Medvedev, Putin'in hedefini açıkladı
GİRİŞ 06.04.2022 10:57 GÜNCELLEME 06.04.2022 12:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Eski Rusya Devlet Başkanı ve Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Dmitry Medvedev, Vladimir Putin'in hedefini açıkladı.

VLADIVOSTOK'TAN LİZBON'A UZANAN AVRASYA HEDEFİ

Medvedev Telegram üzerinden yaptığı açıklamada, Putin'in bu operasyonu Sovyet ülkeleri ve Ukrayna'ya barış getirmek için başlattığını iddia etti. Medvedev, Ukrayna'da Sovyetler Birliği'nin dağılması sonrasında Naziler, katiller ve destekçilerinin Rusyafobi'yi harmanladığını ve Putin'in operasyon ile Nazileri bu bölgelerden arındırdığını söyledi.

Medvedev ardından Rusya'nın hedefine değinerek "Ukrayna'da gelecek nesillere barış getirmek ve Vladivostok'tan Lizbon'a uzanan bir Avrasya inşa etmek amacındayız" ifadelerini kullandı.

PUTIN DE 'HEDEFİMİZ NAZİLERDEN ARINDIRMA' DEMİŞTİ

Putin de savaşa girmeden önce yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında "Özel bir askeri operasyon düzenlemeye karar verdim. Operasyonun amacı sekiz yıldır Kiev rejimi tarafından istismara, soykırıma maruz kalan insanları korumaktır. Rusya Federasyonu vatandaşlarına da dahil olmak üzere sivillere karşı çok sayıda kanlı suç işleyenleri adalete teslim etmenin yanı sıra Ukrayna'nın Nazizm'den ve militarizmden arındırılması için çaba göstereceğiz" demişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • son ihtiyar 7 ay önce Şikayet Et
  açmayayım şu bayramlık ağzımı diyorum ama..bay medmedev! son 200 yıllık tarihinde,170 milyon müslümanın kanı elinde olan siz mi söylüyorsunuz bunu!?
  Cevapla
 • Vahim 7 ay önce Şikayet Et
  Çalışan başarır..
  Cevapla
 • hasan 7 ay önce Şikayet Et
  yok daha neler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Uğur Dündar'a canlı yayında açık açık soruldu! Cumhurbaşkanı adayın kim?
6'lı masanın adayı kim olacak? Fatih Portakal isim verdi: Yüzde 99...