Avusturya Başbakanı Karl Nehammer: Putin ile görüşme dostane değildi!

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rus lider Putin ile görüşmesine dair açıklama yaptı ve "Görüşme dostane değildi ve zorluydu." dedi.

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer: Putin ile görüşme dostane değildi!
Avusturya Başbakanı Karl Nehammer: Putin ile görüşme dostane değildi!
GİRİŞ 11.04.2022 17:47 GÜNCELLEME 11.04.2022 18:59
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmenin "çok net, açık ve zor" olduğunu ifade etti.

Nehammer açıklamasında, "Bu dostane bir toplantı değil" diyerek, savaşın sona ermesine ve sivillerin koşullarını iyileştirmeye yardımcı olmayı umduğunu yineledi.

PUTİN'İN YÜZÜNE SÖYLEDİ

Vladimir Putin’le görüşmek üzere Moskova'ya giden Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Avusturya’nın tarafsız bir ülke olduğunu ancak Rusya’nın başlattığı savaşa karşı Ukrayna’nın yanında "net bir duruşa sahip" olduklarını ifade etmişti.

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rus lider Putin ile görüşmesinin ardından açıklama yaptı ve "Görüşme dostane değildi ve zorluydu." sözlerini kullandı.

Karl Nehammer görüşmeyle ilgili olarak "Savaşın bitirilmesi için Putin'le konuştum ve savaşlarda iki tarafın da kaybettiğini söyledim. Kiev'e yaptığım ziyaretten sonra Moskova'ya da gitmek ve görevimi yarım bırakmak istememiştim ve elimden geleni yapmış oldum." dedi.

YORUMLAR 6
 • SUAT 7 ay önce Şikayet Et
  Kendini ne zannediyorsa zavallı, boyunu aşan işler senin neyine. Git kendi ülkende lidercilik oyna
  Cevapla
 • Kroo 7 ay önce Şikayet Et
  Bu Avusturya bizim bildiğimiz şu ırkı herturlu pisliğin bulunduğu katil Avusturya mi ? Aaaaa acaba ondan mı dostane değildi Avusturya kiminle dost olmuş dostu vasrmi la bunların
  Cevapla
 • VATANDAŞ 7 ay önce Şikayet Et
  Avusturya Başbakanı Karl Nehammer: Putin ile görüşme dostane değildi! DEMİŞ... YA NE OLACAKTI)))BAĞRINA MI BASACAKTI))) FIRILDAK...
  Cevapla
 • daver 7 ay önce Şikayet Et
  Sana ikide tokat atsaydı iki yüzlü ab
  Cevapla
 • ibo wien 7 ay önce Şikayet Et
  hahaha keske
  Cevapla
 • İbrahim 7 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah tüm avrupayla savaşır Rusya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski cihazları atmayın: Yüzde 99'u altın!
Bir ile daha talih kuşu kondu! Milyarlarca liralık maden bulundu