Rusya'dan ABD ve Kanada'ya yaptırım kararı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, mütekabiliyet gereği ABD Kongresinin 398 üyesiyle, 87 Kanadalı senatör yaptırım kararı aldı.

Rusya'dan ABD ve Kanada'ya yaptırım kararı
Rusya'dan ABD ve Kanada'ya yaptırım kararı
GİRİŞ 13.04.2022 23:05 GÜNCELLEME 13.04.2022 23:48
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanlığı, mütekabiliyet esası gereği ABD Kongresinin 398 üyesine ve 87 Kanadalı senatöre yaptırım kararı aldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin 24 Mart'ta Rusya Parlamentosunun alt kanadı Duma milletvekillerini Rusya karşıtı yaptırımlara dahil ettiği hatırlatıldı.

Mütekabiliyet esası gereği ABD Kongresi Temsilciler Meclisinin 398 üyesi hakkında yaptırım kararı alındığı kaydedilen açıklamada, söz konusu isimlerin bulunduğu listeye de yer verildi.

KANADALI SENATÖRLERE YAPTIRIM

Bununla birlikte bakanlıktan, mütekabiliyet esası gereğince 87 Kanadalı senatör hakkında yaptırım kararı alındığı bildirildi.

Kanada yönetiminin, Rusya Parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi üyelerine giriş yasağı da dahil olmak üzere yaptırım kararı aldığı anımsatılan açıklamada, "Karşılıklılık temelinde, Kanada Parlamentosunun görevdeki senatörlerine karşı yaptırım kararı alındı." ifadesine yer verildi.

Açıklamada Kanadalı senatörlerin isim listesi yayımlandı.

ÇEKYALI BİR DİPLOMAT İSTENMEYEN KİŞİ İLAN EDİLDİ

Açıklamada ayrıca geçen ay Çekya'nın başkenti Prag'daki bir Rus diplomatın sınır dışı edilmesine karşılık, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliğindeki bir diplomatın istenmeyen kişi ilan edildiği ve söz konusu diplomatın 16 Nisan'da gün sonuna kadar ülkeyi terk etmesi gerektiği ifade edildi. ​​​​​​​

KAYNAK: AA
YORUMLAR 27
 • Hakikat 7 ay önce Şikayet Et
  Biz dünyada en çok ruslarla savasmışız osmanlı ordularını balkanlarda ve doğuda ruslar yendiler osmanlı nin çöküşünde birinci sebep ruslar ve almanlar gelir
  Cevapla
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Amerika, tarihi en kısa olan ama şeytan olmada en büyük olandır. Dolayısıyla Amerika, temelsiz, kişiliksiz, isimsiz ve ruhsuz, emperyalist şeytan bir devlettir.
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Türkün Türkten başka dostu olamaz . Hatta içimizde Türk gibi görünen bazılarınada . Fetö ve destekçileri örneğin . Her ülkeyle bizim çıkar ilişkimiz vardır. Biz ona bakarız . İlişkinin en dibini, dostta , dostluk , düşmana düşmanlık ederiz . Ülkelerin ezeli düşmanlığı, ve dostluğu da olamaz . Çıkar ! Çıkar ! Kardeşi kardeşe düşman eder ! Kaldıki ülkeler . Yormayın kendinizi !
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Sende ABD severlerdensin herhalde
  Cevapla
 • Mehmet cebecioğlu 7 ay önce Şikayet Et
  Palyocakara oy vermeyin sonucu ukrayna
  Cevapla
 • Realist 7 ay önce Şikayet Et
  Yeyin sahtekar lar birbirinizi, başta ABD ve Batı olmak üzere bu dünya bu üç beş devletten özellikle Amerika ve Avrupa adasının ülkelerinden çok çekti. Yetimlerin ahıyla batı bir gün batacaktir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Bombacı teröristin kardeşi ile ilgili PKK'nın kalleş planı ortaya çıktı!
ABD'den Türkiye'ye karşı yeni provokasyon! MQ-9 Reaper İHA’ları konuşlandırdı