İngiltere'den Türkiye çıkışı: Dinlememiz çok önemli

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerine itirazına ilişkin olarak, "Bu süreçte tüm üyeleri ve onların endişelerini dinlememiz çok önemli ve Türkiye'yi mutlaka dinliyor olacağız." dedi.

İngiltere'den Türkiye çıkışı: Dinlememiz çok önemli
İngiltere'den Türkiye çıkışı: Dinlememiz çok önemli
GİRİŞ 19.05.2022 18:03 GÜNCELLEME 19.05.2022 23:37
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Wallace, Avam Kamarası'nda yapılan NATO ve uluslararası güvenlik konulu oturumda milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerine itirazı konusunda İngiltere'nin ne yaptığı sorulan Wallace, "Türkiye NATO'nun inanılmaz derecede önemli bir üyesi ve gerçekten de güçlü bir katkı sağlıyor." dedi.

NATO'nun sınırlarının Norveç'teki Kuzey Kutbu'ndan Karadeniz'e ve Türkiye'ye kadar çok geniş bir sınırı kapsadığının her zaman hatırlanması gerektiğini kaydeden Wallace, Türkiye'nin NATO'nun en eski üyelerinden biri olduğunu vurguladı.

30 üye ülkenin bir araya gelip Finlandiya ve İsveç'i kabul etmesi için Ankara'nın endişelerinin ele alınmasının önemine işaret eden İngiltere Savunma Bakanı, şunları söyledi:

"Savunma Bakanı (Hulusi Akar) ve Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan'ın PKK terör örgütüyle ilgili endişeleri ve üyelerin bununla başa çıkmak için yeterince çaba gösterip göstermediği konusundaki sözlerini dinledim. Bunu aşmanın bir yolu olduğunu düşünüyorum. Sonunda oraya ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu süreçte tüm üyeleri ve onların endişelerini dinlememiz çok önemli ve Türkiye'yi de mutlaka dinliyor olacağız."

KAYNAK: AA
Yahya Gür Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Yahya Gür
YORUMLAR 25
 • Taha 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar gaz alma hamleleri .Gene bildiklerini okur bunlar.Yani, haklısın ama alacağın yok.Durumu
  Cevapla
 • afy 1 ay önce Şikayet Et
  isterseniz dinlemeyin.....................
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  ABD ekonomik ve askeri yaptırımları kaldırıp ypg ye silah yardımı yapmazsa ve ayrıca ülkemize son yıllarda vermis olduğu ekonomik zararları telafi için tazminat öderse alalim. Nasıl olsa ruslar onları vurmaz Putin o kadar mantıksız bir insan değil. ABD sadece ve sadece dünyayı yıkıp yeniden bir dizayn için bölge ülkelerini ateşe atmak istiyor. Samimi olan ukraynaya hava savunma sistemi ve uçak verirdi savaşı uzatmak için tankasavar verip oyaliyorlar ukraynalilari.
  Cevapla
 • hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Dilerler ama istedikleri yapmamızı beklerler. Bular hepisi blöf yapıyor bakalım kim kazanac. beli ama bakalım
  Cevapla
 • zekai 1 ay önce Şikayet Et
  İngiliz ve ABD ye güven olmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bedelli askerlik ücreti belli oldu
Terör örgütü PKK/YPG destekçisi milletvekilinden, İsveçli Bakan hakkında suç duyurusu