Aliyev, Başkan Erdoğan'ı arayarak bilgi verdi! Ermenistan'la anlaşma sağlandı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'la hem demir yolları hem de kara yollarının inşası da dahil olmak üzere Zengezur Koridoru'nun açılması konusunda anlaştıklarını bildirdi.

Aliyev, Başkan Erdoğan'ı arayarak bilgi verdi! Ermenistan'la anlaşma sağlandı
Aliyev, Başkan Erdoğan'ı arayarak bilgi verdi! Ermenistan'la anlaşma sağlandı
GİRİŞ 24.05.2022 00:46 GÜNCELLEME 24.05.2022 14:54
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Brüksel'de pazar günü yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi verdi.

Michel ve Paşinyan'la görüşmesinde Ermenistan ile Azerbaycan arasında barış anlaşmasının hazırlanması, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi, ulaşım koridorlarının açılması ve sınırların belirlenmesi konularının görüşüldüğünü belirten Aliyev, görüşmeyi olumlu değerlendirdiğini kaydetti.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Bugün Azerbaycan ile Ermenistan arasında sınırların belirlenmesine ilişkin devlet komisyonunun oluşturulması yönünde karar imzaladığına dikkati çeken Aliyev, tarafların hem demir yolları hem de kara yollarının inşası da dahil olmak üzere Zengezur Koridoru'nun açılması konusunda anlaştıklarını bildirdi.BAŞKAN ERDOĞAN'DAN TEŞEKKÜR

Erdoğan da kendisini bilgilendirdiği için Aliyev'e teşekkür etti ve toplantıda elde edilen olumlu sonuçlardan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Bölgede barışın bir an önce sağlanmasının önemine değinen Erdoğan ve Aliyev, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerine yönelik konuları da görüştü.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 45
 • Lazuri 1 ay önce Şikayet Et
  Yakında ikinci Yunanistan olacak bunlarda asla soykırım iddialarından vazgeçmezler
  Cevapla
 • Beko 1 ay önce Şikayet Et
  Ermeni gerikalmışlıktan uzaklaşıp kalkınır ve birde natoya firerse al o zaman başımıza ikinci Yunanistan
  Cevapla
 • İlyas 1 ay önce Şikayet Et
  Paşinyan Ermeni lobinin baskısında kalmazsa ve Türklerle iş birliğine giderse Ermenistan geri kalmışlıktan kurtulur. Yeter ki Paşinyan Ermeni lobinin etkisinde kalmasın.
  Cevapla
 • Kul insan 1 ay önce Şikayet Et
  Avrupa işin içerisinde olmasaydı keşke. Bunlar taş atıp eli yorulmadı ki aracı olsun.
  Cevapla
 • zeki 1 ay önce Şikayet Et
  Ermenistanın aç kalmak uğruna Batının gazına gelip düşmanca tutuma girmesi akılkarı değil...Paşinyan doğruyu biliyor ama Halkına anlatması zor...Gazcılar bastırıyor..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Partili Demiröz'den, "İl sayısı 100'e çıkacak" haberine yalanlama
FDA onaylı ilk saç dökülmesi ilacı, hastaların yarısında saç çıkmasını sağlıyor