Terör örgütü DEAŞ'tan ABD eski Başkanı Bush'a suikast tuzağı

Forbes’te yer alan haberde, terör örgütü DEAŞ üyesi bir teröristin ABD’nin eski Başkanı George W. Bush’a geçtiğimiz sene suikast planladığı iddia edildi.

Terör örgütü DEAŞ'tan ABD eski Başkanı Bush'a suikast tuzağı
Terör örgütü DEAŞ'tan ABD eski Başkanı Bush'a suikast tuzağı
GİRİŞ 24.05.2022 20:01 GÜNCELLEME 25.05.2022 01:12
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Terör örgütü DEAŞ’ın ABD’nin eski Başkanı George W. Bush’a suikast planlandığı ortaya çıkarıldı. ABD merkezli iş dünyası dergisi Forbes’te yer alan habere göre, ABD'de olduğu iddia edilen bir DEAŞ’lı teröristin Bush'u öldürmeyi planladığı ve geçtiğimiz sene kasım ayında Bush’un Dallas’taki evine giderek keşif yapmayı planladığı ifade edildi.

Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) Ohio eyaletinde başvurduğu bir arama emrine dayandırılan haberde, terör örgütü üyesinin başka teröristleri de Meksika sınırından ABD’ye sokarak söz konusu suikastı birlikte gerçekleştirmeyi planladığı aktarıldı.

MUHBİRLER, WHATSAPP KONUŞMALARINA ULAŞTI

FBI'ın suikast planını iki gizli muhbirin çalışmaları ve teröristin mesajlaşma uygulaması WhatsApp konuşmalarını ulaşarak ortaya çıkardığı ifade edilen haberde, söz konusu teröristin Ohio eyaletinde yer alan Columbus kentinde ikamet ettiği belirtildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİNİN 2020'DEN BU YANA ABD'DE İKAMET EDİYOR

Teröristin 2020’den bu yana ABD’de olduğu ve sığınma başvurusu bulunduğu aktarılan haberde, muhbirlerden birinin teröriste sahte göçmenlik ve kimlik belgeleri alması için yardım teklif ettiği, diğerinin ise ailesini ülkeye kaçak yollarla getirmek için binlerce dolar ödemeye hazır biri olarak kendini tanıttığı aktarıldı.

HEDEFİNDE ABD'YE YARDIM EDEN IRAKLI BİR GENERAL DE VARMIŞ

Haberde, terör örgütü üyesinin, savaş sırasında ABD’ye yardım eden ve ABD'de yeni bir kimlikle yaşadığına inandığı eski bir Iraklı generali de bulup öldürmek istediği ifade edildi. Teröristin Bush’u, çok sayıda Iraklıyı öldürdüğü ve 2003’te Bush’un emri ile ABD’nin Irak’ı işgal ederek parçaladığı gerekçesiyle bu suikastı planladığı aktarılan haberde, ABD istihbaratının terör örgütünün dağılmasına ve zayıflamasına rağmen hala yakından takip ettiğine dikkat çekildi.

FBI, SUİKAST PLANINDA YER ALAN KİŞİLERİ BAAS PARTİSİ ÜYELERİ OLARAK NİTELENDİRİLDİ

Haberde, FBI'ın üst düzey şifreleme kullanan sosyal medya ve mesajlaşma platformlarını muhbirler sayesinde söz konusu güvenlik önlemlerini nasıl atlattıklarına dikkat çekilen haberde, terör örgütü üyesinin, Irak’ın devrik Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin'in pilotu tarafından yönetilen ve "Gök Gürültüsü" anlamına gelen "Al-Raed" adlı bir birliğin parçası olduğunu iddia ettiği aktarılan haberde, grubun yaklaşık yedi üyesinin Bush'u öldürmek için ABD'ye gönderileceği ve ABD’de bulunan terör örgütü üyesinin görevinin Bush'un konutlarını ve ofislerini bulup gözetlemek ve suikastta kullanılacak ateşli silahlar ve araçları temin etmek olduğu ifade edildi.

Terör örgütü üyesinin çeşitli ülkelerde bulunan 4 Irak uyruklu erkeği ABD'ye sokmayı planladığı aktarılan haberde, FBI, Bush’a suikast planının içinde yer alan kişileri mevcut Irak hükümetiyle aynı fikirde olmayan ve siyasi sürgünde bulunan eski Baas Partisi üyeleri olarak nitelendirdi.

Haberde, söz konusu terör örgütü üyesinin herhangi bir suçlamada bulunulmadığı ve tutuklanıp tutuklanmadığının belli olmadığı aktarıldı.

KAYNAK: AA
Yahya Gür Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Yahya Gür
YORUMLAR 25
 • emins 2 ay önce Şikayet Et
  abd buşu ortadan kaldıracak demek ki
  Cevapla
 • sariyerli 2 ay önce Şikayet Et
  ALLAHA hesap zamanı geldi katliamların kıralı Dünyanın en büyük katili tabiki öbürleride onla yarışıyorlar
  Cevapla
 • Nasıl olsa 2 ay önce Şikayet Et
  Nasıl olsa gebereceksin buş gereken muameleyi öbür tarafta göreceksin inşaallah.
  Cevapla
 • Özel biri 2 ay önce Şikayet Et
  Daes şeytanın ordusu ne zaman bir kâfire ateş ettiki öldürdüki inanalım onlara inananlarda kâfirler ve cehennem köpeklerdir gidin bir İsrailli iti oldurun inanalim
  Cevapla
 • German 50. 2 ay önce Şikayet Et
  He Lau
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aylar sonra gelen itiraf: CHP vaatlerle kandırıp yalan söyletmiş
TPAO'ya yetki verildi! 3 ilde petrol aranacak