"Putin, Batı'nın pes edeceğini düşünüyor"

Washington Post'un haberinde bir Rus milyarderin "Putin şu anda durumu yeniden şekillendirmeye çalışıyor ve uzun vadede kendisinin kazanacağını düşünüyor. Putin, Batı'nın yorulacağını düşünüyor" dediğini aktardı

"Putin, Batı'nın pes edeceğini düşünüyor"
"Putin, Batı'nın pes edeceğini düşünüyor"
GİRİŞ 03.06.2022 20:44 GÜNCELLEME 03.06.2022 20:44
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Washington Post gazetesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna üzerindeki ekonomik baskısını artırarak, bu ülkeye destek veren Batılı ülkeleri pes ettirmeyi hedeflediğini yazdı.

Washington Post'un Putin'e yakın Rus elitlere dayandırdığı haberine göre Kremlin, Ukrayna'ya yönelik yabancı ülkelerin desteğini kesmek için Ukrayna'ya ekonomik baskıyı artırmayı hedefliyor.

Putin'in Ukrayna tahılının ihracatına ambargo koymak başta olmak üzere Batı ile bir "yıldırma savaşına" girdiğini belirten Rus elitler, Kremlin'in bazı Avrupalı ülkelerin son dönemde yükselen enerji fiyatları ile artan tereddütlerini kullanmak istediğini aktardı.

İsminin açıklanmasını istemeyen başka bir Rus milyarder de Putin'in savaşın başında Batı'nın bu kadar güçlü tepki vereceğini beklemediğini kaydederek, "Putin şu anda durumu yeniden şekillendirmeye çalışıyor ve uzun vadede kendisinin kazanacağını düşünüyor. Putin, Batı'nın yorulacağını düşünüyor." ifadesini kullandı.

Milyarder, Batılı liderlerin seçim çevrelerine karşı savunmasız olduğunu bu nedenle de fikirlerini bir günde değiştirebileceklerini belirtti.

Avrupa Birliği'nin Rus petrolüne yönelik ambargosunu değerlendiren başka bir Rus yetkili ise bunun kısa vadede çok az etkisi olacağını belirtti ve "Kremlin'in şu anki modu bedeli ne olursa olsun savaşı kaybedemeyecekleri." dedi.

Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 6
 • sait dbakır 6 ay önce Şikayet Et
  zafer putinindir vur o kafir abd avrupayı şeytanalar dünyanın baş belalari
  Cevapla
 • Mete 6 ay önce Şikayet Et
  Bir rus milyarder sunu dedi obur rus milyarder bunu dedi iki gune bi 2-3rus milyarder amerikan gazetesine haber konusu cercevesinde toplanip konusup duruyorlar kac rus milyarder abd de yasiyor... hepsi de putini yakınen taniyor. Gel gor ki rusyaya giren cikan ikamet edip abd ye seyahat eden var midir. Sanirim yok. Olsaydi k gb vs bulurdu coktan.
  Cevapla
 • Putka 6 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten böyle düşünüyorsa delirmiş
  Cevapla
 • Mehmet 6 ay önce Şikayet Et
  Aklını kaçırmış öyle düşünüyorsa. Çok sarhoş olmuş
  Cevapla
 • 007 6 ay önce Şikayet Et
  Ruslar Suriye'de bazı yerleri kaybeder.Ukraynada bazı yerleri alır.ekonomisine de bişey olmaz.oetro var, buğday ,yağ var vs
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Asgari ücret için çok konuşulacak iki rakam! Asgari ücret için kritik veri yarın açıklanacak
Sosyal medyada gündem oldu! Mitinge kaç kişi katıldı? Erdoğan açıkladı