Ukrayna Savunma Bakanı: Kırım dahil tüm topraklarımızı özgürleştireceğiz

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov, NATO Savunma Bakanları Toplantısında, "Kırım dahil tüm topraklarımızı özgürleştireceğiz" dedi.

Ukrayna Savunma Bakanı: Kırım dahil tüm topraklarımızı özgürleştireceğiz
Ukrayna Savunma Bakanı: Kırım dahil tüm topraklarımızı özgürleştireceğiz
GİRİŞ 16.06.2022 12:58 GÜNCELLEME 16.06.2022 15:44
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaptığı açıklamada, “Kırım dahil tüm topraklarımızı özgürleştireceğiz” dedi.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı, Belçika’nın başkenti Brüksel’de başladı. Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ABD tarafından gönderilen silahların, Kırım ve Donbass’ta dahil olmak üzere Rusya tarafından işgal edilen toprakların yeniden Ukrayna’nın kontrolüne geçmesine yardımcı olacağını belirten Reznikov, “Kırım dahil tüm topraklarımızı özgürleştireceğiz. Kırım, Ukrayna toprağı olduğu için Ukrayna için stratejik bir hedeftir. Fakat adım adım ilerleyeceğiz” dedi.

STRATEJİK ADIMLAR GÜNDEMDE

İlk adımda, Rus kuvvetlerine karşı daha fazla kaybı önlemek için sahadaki durumun istikrara kavuşturulacağını söyleyen Reznikov, ikinci adımda ise Rus kuvvetlerinin 24 Şubat’tan önceki konumlarına geri gönderileceğini bildirdi. Reznikov üçüncü adımda Ukrayna’nın, ortaklarıyla "Kırım da dahil olmak üzere bölgelerin nasıl kurtarılacağı" konusunda görüşmeler yapacağını söyledi. Kırım'ı askeri yollarla geri almaya çalışmanın Rusya'yı daha fazla kışkırtıp kışkırtmayacağı sorusuna da yanıt veren Reznikov, “Bu önemli değil. Çünkü Ruslar bunu Herson’da, Zaporijya’da ve Mariupol’de görecekler. Fakat buralar Ukrayna toprağı. Kırım da ne olursa olsun Ukrayna toprağıdır” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: İHA
Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 9
 • Aaa 1 yıl önce Şikayet Et
  adamda mangal gibi yurek var. rusya madara oldu.
  Cevapla
 • Salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Çalışınca olur...Gayret...
  Cevapla
 • ^^^^^ 1 yıl önce Şikayet Et
  Arzu etmek kötü bi şey degil
  Cevapla
 • Gerçekçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Hehe. Atma ziyaaa
  Cevapla
 • mysti 1 yıl önce Şikayet Et
  üstüne yorgan al yatarken malum kuzey kutba yakınsın üşütürsün
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tanju Özcan'dan İYİ Parti'ye "oyları bölüyor" suçlaması! CHP'nin oy oranı...
Emekli ikramiyesi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi