Başkan Erdoğan Biden ile görüştü! Beyaz Saray'dan flaş F-16 açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği İspanya’nın başkenti Madrid'de ABD Başkanı Joe Biden ile görüştü. Beyaz Saray'dan görüşmeye ilişkin açıklama geldi.

GİRİŞ 29.06.2022 22:11 GÜNCELLEME 30.06.2022 00:44
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden'ın Madrid'deki NATO Zirvesi kapsamında ikili bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, iki liderin yakın istişarelerin sürdürülmesi konusunda anlaştıkları vurgulandı.

ANLAŞMA MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

Açıklamada, "Başkan Biden, Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç ile üçlü muhtıra imzalayarak, bu ülkelerin NATO'ya katılımına davetin önünü açmasını memnuniyetle karşıladı." ifadesine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden'ın Ukrayna'ya desteği de ele aldığına işaret edilen açıklamada, Ukrayna tahılının ihracatının önündeki Rus engelinin aşılmasının önemine de değinildiği aktarıldı.YAKIN İLETİŞİMİN SÜRDÜRÜLMESİ VURGUSU YAPILDI

Açıklamada, "Liderler, Ege ve Suriye'de istikrarın korunması konusunu da ele alındı. Biden, yapıcı ikili ilişkilerin korunması arzusunu bir kez daha dile getirdi ve iki lider hükümetleri arasında yakın iletişimin sürdürülmesine vurgu yaptı." ifadeleri kullanıldı.

F-16'LARIN SATIŞI

Açıklamada ayıca Biden'ın, Türkiye'ye F-16 savaş uçağı satılması için Kongre'de gerekli gayreti de göstereceği vurgulandı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 78
 • orhan 1 ay önce Şikayet Et
  abd yıllardır kendine göre doğru olanı yapıyor.dış politika çizgileri değişmiyor.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan öyle geliyor galiba
  Cevapla
 • H.yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Baydını kongre takıyormu ki.. Anlaşıldı Baydın yine boşa kürek sallayacak.
  Cevapla
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Zamanında bu yerli silah yatırımlarının önü kesilmeseydi (iç mihraklar tarafından) şimdi abd den değil uçak çivi bile almazdık...Onlarda bize istedikleri kararları aldıramazdı...
  Cevapla
 • Rotasız deli 1 ay önce Şikayet Et
  bu abd başkanı bunlar nokta kadar menfaatleri olsun dik durmazlar virgül gibi eğilirler
  Cevapla
 • Cesur AdAm 1 ay önce Şikayet Et
  En iyi projemiz ATAK projesidir, ayni yolda ilerlemeliyiz gerekirse pakistandan kendi ucağının üretimini alalım bizim mühendislerimiz orada 10 uçak üretsin o esnada burada üretim hattı kurulup burada üretim hemen başlasın evet son moda bir ucak değil ama çok ucuz ve 1 tane 16 alacağımıza 5 tane üçak yaparız ve SAYISAL ÜSTÜNLÜK bize gecer ALLAH KORUSUN SAVAŞ DURUMUNDA pakistandan parca hata gerekirse ayni ucağı alırız . en kötü çinden alınmalı bu TÜRKİYEDE ÜRETMEK ŞARTI İLE. batıdan alacağımız her silah ve ucak bizi onlara baımlı yapar ve giden paraların bir kısmıda bizi yıkmak için terore finans olarak gider.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu is ambargo olduğunda belli olur. İran yeni bir şey uretemedi 40 yıl önceki teknolojide kaldılar. Ambargo yememeye dikkat etmek akilli olmak gerekir.
  Cevapla
 • adem 1 ay önce Şikayet Et
  tamam dinleyelim
  Cevapla
 • Umut 1 ay önce Şikayet Et
  Profesör konuşuyor dinleyin bu adamı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonlarca ev sahibini ve kiracıyı ilgilendiriyor! Kiracı eğer bunları yaparsa...
İstanbul'da peş peşe zincirleme kazalar: Çok sayıda yaralı var