Lavrov duyurdu: Rusya gıda krizi tehdidini azaltmaya hazır

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Rusya, tahıl ve gübre yükümlülüklerini yerine getirmekte kararlı. Rusya gıda krizi tehdidini azaltmaya hazır” dedi.

Lavrov duyurdu: Rusya gıda krizi tehdidini azaltmaya hazır
Lavrov duyurdu: Rusya gıda krizi tehdidini azaltmaya hazır
GİRİŞ 29.06.2022 21:54 GÜNCELLEME 29.06.2022 21:56

BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüşen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Rusya, tahıl ve gübre yükümlülüklerini yerine getirmekte kararlı. Rusya gıda krizi tehdidini azaltmaya hazır" dedi.

"UKRAYNA MAYINLARI TEMİZLEMELİ"

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesi sonrasında yaptığı açıklamada ise tahıl krizinin çözümü için Ukrayna'yı limanlardaki mayınları temizlemeye çağırmış ve "Gemilerin güvenliğini sağlamaya hazırız" mesajını vermişti.

Gülşah Kerimoğlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Haber7.com sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrailliler, Tel Aviv'de Netanyahu karşıtı gösteri düzenledi
DHKP-C’den yargı mensuplarına tehdit: Kefen giyeceksiniz