Putin, mahkumları cepheye gönderiyor! Canlı dönene para ödülü

Savaşın beşinci ayında Rusya’nın hapishanedeki mahkumları af ve yaklaşık 3 bin 100 dolar karşılığında Ukrayna'daki cephelere gönderme kararı aldığı ortaya çıktı.

Putin, mahkumları cepheye gönderiyor! Canlı dönene para ödülü
Putin, mahkumları cepheye gönderiyor! Canlı dönene para ödülü
GİRİŞ 07.07.2022 02:23 GÜNCELLEME 07.07.2022 02:24
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Rusya'daki cezaevlerinde kalan mahkumların Ukrayna savaşı için cepheye gönderilmesi planlanıyor. St. Petersburg hapishanelerindeki mahkumların aktif olarak işe alındığı vurgulanan haberde, altı ay sonra canlı geri dönmeleri halinde cezalarının affedileceği ve 3 bin 100 dolar (53 bin TL) ödül alacakları belirtildi.

Ukrayna’ya başlattığı savaşın beşinci ayında Rusya’nın hapishanedeki mahkumları af ve yaklaşık 3 bin 100 dolar karşılığında cepheye gönderdiği ortaya çıktı. St. Petersburg hapishanelerindeki mahkumların aktif olarak işe alındığı belirtilirken, altı ay sonra canlı geri dönmeleri halinde cezalarının iptal edileceği belirtildi.

"NAZİLERİ AVLAMAK İÇİN"

Dailymail’ın haberinde hükümlülere, Ukrayna'da 'Nazileri' avlamak için ön saflarda yer alacaklarının söylendiği aktarıldı. Haberde, önceki dönemlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından yönetilen FSB güvenlik servisinin de olaya karıştığı vurgulandı.

"ÖNCÜ OLACAKSIN"

Rusya’nın Ukrayna’daki asker sayısını artırmak amacıyla söz konusu mahkumları işe aldığı belirtilirken, haberde bir hükümlünün akrabasının sözlerine yer verildi.

Söz konusu akraba, “Sözde "müfettişler" Cuma akşamı Yablonevka'ya geldi. Hükümlülerle konuşup “Vatanı savunmalarını” istediler.

Bir yakınıma, “Nazilerle savaşmak çok zor, çok iyi hazırlanmışlar. Sen öncü olacaksın, Nazilerin bulunmasına yardım edeceksin, bu yüzden herkes geri dönmeyecek” dendi" diye konuştu.

PARA ÖDÜLÜ

“İlk başta, yaklaşık yüzde 20'sinin geri döneceğini söylediler. Sonra ise neredeyse hiç kimsenin geri dönmeyeceğini söylediler” diyen hükümlü akrabası, “Hayatta kalanlara 200 bin ruble (3 bin 100 dolar) ödül ve af sözü verildi. Eğer ölürse, ailesine 5 milyon ruble (77 bin dolar) ödeme sözü verdiler. Ama bunların hepsi söz, kağıda dökülmedi” şeklinde konuştu.

KAYNAK: DAİLY MAİL
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 40
 • Habeş 1 ay önce Şikayet Et
  Ölü adamın kulağını kesen açı hiç his edermi
  Cevapla
 • ÖFKELİ 1 ay önce Şikayet Et
  Ölmüş eşek kurttan korkmaz.
  Cevapla
 • Dağdelenoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Adamlar zaten suçlu. Her türlü kötülüğe adapte. Demek ki rusyanın caydırıcılığı işlediği, işleyeceği fenalıklar.İnşallah mahpustan çıkanlar mezerlara gömülürler.
  Cevapla
 • hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Mantıklı
  Cevapla
 • Gelniski 1 ay önce Şikayet Et
  Naziler yahidileri zehirledi ukraynalılar yahudi bu nasıl denklem putin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sahibinden.com'dan ''6 bin km ve sıfır araç'' düzenlemesi!
Depremden yıllar öncesi ve sonrası böyle görüntülendi