Yunanistan Türkiye'yi hedef aldı: ABD ile ortak açıklama!

ABD ile ortak tatbikat sonrası Girit'te konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Türkiye'yi hedef aldı. Dendias, ''Tüm müttefiklerle beraber Rusya'ya ağır yaptırımlar uyguluyor. Tabi bir ülke hariç” ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 20.07.2022 01:44 GÜNCELLEME 20.07.2022 21:48
Bu Habere 248 Yorum Yapılmış

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD Büyükelçisi George J. Tsunis, Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı General K. Floros ve Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Hardalia ile birlikte Girit Adası’ndaki Hanya şehrine gitti.

ABD’nin F-35 ve F-15 savaş uçaklarının da katıldığı “Poseidon'un Öfkesi 22” (Poseidon's Rage 22) tatbikatı, 11 Temmuz'da Girit Adası'nda başlamıştı. Bugün ortak tatbikatın son gününde adaya giden ve Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros ile incelemelerde bulunan Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye'ye yönelik açıklamaları sürdürdü.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALDI!

Dendias, Ege Denizi üzerinde tatbikat yapan Yunan ve ABD savaş uçaklarının hedefinin bölgede barışı ve istikrarı korumak olduğunu söyledi. Türkiye'nin Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmamasına atıfta bulunan Dendias, “ABD ve Yunanistan, Ukrayna'ya insani ve askeri yardımda bulunarak tüm müttefiklerle beraber Rusya'ya ağır yaptırımlar uyguluyor. Tabi bir ülke hariç” dedi.

Yunan bakan, “Hareketli bölgemiz başka bir provokasyonu, saldırganlığı ve revizyoncu yaklaşımı kaldıramaz” diyerek Türkiye'yi hedef aldı.

TÜRKİYE'YE F-16 SATIŞINI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Yunanistan’daki üsleri aracılığıyla Doğu Akdeniz’deki varlığını hızla artıran ABD'nin Girit Adasındaki Suda üssüne F-35 ve F-15’lerin yerleştirileceğini duyurması, Yunanistan'ın saldırgan tutumunu gözler önüne sermişti.

Yunanistan, ABD’den F-35 savaş uçağı isterken bir yandan da Türkiye'ye F-16 satışını da engellemeye çalışıyor. ABD'deki Yunan lobisinin Türkiye'ye şartlı F-16 satışıyla ilgili tasarısı Temsilciler Meclisi'nde kabul edilmişti.

Gülşah Kerimoğlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Haber7.com sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı.
YORUMLAR 248
 • GÜZEL AHLAK 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizimkilerde trene bakanlar gibi kem küm sadece birazda siz tehdit edin incirlik ile Malatya üst bölgelerini kapatırım diye yav ey amarika ey İsrail tamam devamı yok
  Cevapla
 • Niyazi 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsan biraz utanır alçak sen kim bize laf edersin Türkiye eski turiye deyil suya attığın gocmenlerin ve ahi seni tutacak inşa Allah
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Gayet normal bir durum SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ
  Cevapla
 • Vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Deyyüs,barbar fitne fesat yunan sen önce aynada kendine bak.Kirli yani soykırımla geçen tarihine bak.Hiç ele alınacak bir tarafın yok ki.Yüzbinlerce Müslüman balkanlarda ve Anadoluda katlettin.Insanda biraz utanma olur.Siz artık dininizi ve insanlığınızı sorgulayın.Eğri cetvelle doğru çizgi çizilemez.AB ve ABD'nin finoluğunu ve kiralık katilliğini bırakın.Kendinize çeki düzen verin.
  Cevapla
 • vay be arkadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  bizden önce yunanlıllara ruslar çakıcak galiba.amerika gittiğinde it gibi titrersin yunan bu filimlerdeki 300 spartalıya benzemez bizden 30 ıspartalı yunanı fetheder diyim sana
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Lavrov'dan Türk diplomasisine övgü: Erdoğan'ın yeni siyaset bilimi formatı
Erzincan'da maden sahasındaki toprak kaymasında yeni gelişme