Rusya'dan yeni tehdit: Coğrafi hedeflerimiz genişleyecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batılı ülkelerin Ukrayna'ya uzun menzilli silah sevkiyatı yapmasıyla, Rusya'nın coğrafi hedeflerinin genişleyeceğini ifade etti.

GİRİŞ 20.07.2022 16:42 GÜNCELLEME 20.07.2022 18:03
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus Ria haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşa dair açıklamalarda bulundu.

Rusya ve Ukrayna heyetleri arasında İstanbul'da mart ayında müzakerelerin yapıldığını anımsatan Lavrov, "İstanbul'da müzakereciler görüştüğünde, bir coğrafya vardı. Şimdi ise coğrafya başka. Şimdi sadece Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri değil, Herson, Zaporijye ve bazı diğer bölgeler de söz konusu. Bu konudaki süreç tutarlı ve ısrarlı şekilde devam ediyor." dedi.

Medvedev: Barış, biz nasıl istersek öyle olacakMedvedev: Barış, biz nasıl istersek öyle olacak

Lavrov, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Batı, durumu kötüleştirmek isteğiyle HIMARS (ABD üretimli Yüksek Performanslı Topçu Roket Sistemi) dahil Ukrayna'ya uzun menzilli silah sevkiyatı yapıyor. Bu halde coğrafi hedefler, mevcut çizgiden ileriye doğru değişecek. Bu nedenle (Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir) Zelenskiy'nin veya onu değiştirecek başka birinin kontrol edeceği alanlarda, topraklarımıza ve bağımsızlığını ilan eden cumhuriyetlere tehdit oluşturacak silahın bulunmasına izin veremeyiz."

Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 42
 • Kamil 4 ay önce Şikayet Et
  I inci Dünya Savaşından kurtuluş mücadelesi vermek suretiyle , yorgun ve yıpranarak çıktık . İsmet İnönü 2 inci Dünya Savaşı'ndan uzak durdu . İngiliz , Alman , Fransız , Rus kendi aralarında kapıştılar , Hitler Almanyası Mora ve Adaları işgal etti , Çekildiklerin de İngiliz'i istemedikleri için size geri verelim dediler . Yunanistan ve diğerleri zayıflamamış olsa , müzakere masasında kartlarımız güçlü olmazdı .
  Cevapla
 • OSMANLI 4 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan I da almali. Ona yardim edelim.
  Cevapla
 • Kamil 4 ay önce Şikayet Et
  Savaş bir strateji oyunudur . Osmanlı gibi büyük Türk devletlerinin kurulması , liderlerin stratejik zekası sayesinde mümkün olmuştur . İyi fikir , Rusya Mora'yı alsın , Bizde Girit ve Adaları alırız . Batı ittifakı ile Rusya kendi aralarında uğraşsın dursun .
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Putin ke dewamke
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Sade ruslar mı ,,en yakın eğe adalara adb silah yığdı adb niye demiyorsun.
  Cevapla
 • Adil Düzen 4 ay önce Şikayet Et
  Rus ve Ab arası ortalık karışacak gibi iki tarafı idare etmek çok zor artık.iblis Abd vuruyor kamcıyı her iki tarafa dolu dizgin yürüyor.Sinsi şekilde pusuda bekleyen çin dolu dizgin giden Abd ye bir çelme takar mı acaba ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin Devlet Başkanı Şi'den Filistin mesajı: Böyle devam edemez...
Doları bırakıp Türk Lirası’nın peşine düştüler! Uyarılar üst üste geliyor