Türkiye'nin operasyonu öncesi ABD'den dikkat çeken hamle!

CENTCOM Komutanı Michael Kurilla'nın Türkiye'nin Suriye kuzeyine yönelik olası operasyonu öncesi terör örgütü YPG’nin sözde üst düzey yetkilileriyle görüşmelerde bulunması dikkat çekti.

Türkiye'nin operasyonu öncesi ABD'den dikkat çeken hamle!
Türkiye'nin operasyonu öncesi ABD'den dikkat çeken hamle!
GİRİŞ 21.07.2022 17:42 GÜNCELLEME 21.07.2022 18:03
Bu Habere 204 Yorum Yapılmış

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Kurilla Orta Doğu gezisi kapsamında Suriye'nin kuzeyine de ziyarette bulundu.

Kurilla, Suriye ziyaretinde terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG’nin sözde yetkilileri ile bir araya geldi.

CENTCOM Komutanı General Kurilla ve terör örgütü YPG’nin sözde Komutanı Mazlum Abdi yaptığı görüşmelerde Suriye'deki askeri operasyonları ve ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon ile YPG arasında gelişen iş birliğini masaya yatırdı.

İkili ayrıca Hol kampındaki gidişatı ele alırken kampa yönelik uluslararası ve yerel çabaların artırılması ihtiyacına değindi.

Öte yandan YPG’nin sözde Komutanı Abdi, Türkiye operasyonunun bölge istikrarını tehdit edeceğini ileri sürerken operasyonun DAEŞ ile mücadele çabalarını baltalayacağını iddia etti.

Kurilla ise ABD'nin Türkiye'nin Suriye kuzeyine yönelik herhangi bir saldırısına karşı konum aldığını anımsattı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 204
 • Bos ver 2 yıl önce Şikayet Et
  Elbise degistir amerikali,degistir.deas,degistir.YPG degistir bir baskasi..
  Cevapla
 • Dağdelenoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD nin piyonlarla yaptığı bir hamle daha. Gerçi vezirle yapsa ne yazar, afganistanda rezil odular.
  Cevapla
 • Akıncı 2 yıl önce Şikayet Et
  Terörist, haydut,hırsız,asalak abd ve sürüngen beslemeleri.Artık TÜRK uyandı,taş üstünde taş gövde üstünde baş kalmayacak.Bir gece ansızın geleceğiz...
  Cevapla
 • Kasım 2 yıl önce Şikayet Et
  Kaçmayın demişler korkunun ecele faydası yok
  Cevapla
 • DADAŞ 2 yıl önce Şikayet Et
  Kurilla'nın son kelimeleri çok manidar..... Büyük coni biz saldırmıyoruz SAVUNUYORUZ günü geldiğinde sende anlarsın yaşasın TÜRKİYE CUMHURİYETİ
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Lugano - Fenerbahçe! İlk 11'ler
İspanyolların Arda Güler sitemi: Her hafta aynı şey...