MİT'in etkisiz hale getirdiği PKK/YPG'liler ABD'yi üzdü: Taziye mesajı yayımladılar!

ABD, Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'ye desteğini sürdürüyor. ABD Merkez Komutanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Suriye’de düzenlediği SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li teröristler için taziye mesajı yayınlayarak, “kritik savaşçılardı” ifadesini kullandı.

GİRİŞ 24.07.2022 14:05 GÜNCELLEME 24.07.2022 14:22
Bu Habere 309 Yorum Yapılmış

BD, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG'ya desteğini sürdürüyor.

'Kritik savaşçılardı' ifadesini kullandılar

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Suriye’de düzenlediği SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li teröristler için taziye mesajı yayınladı.

Mesajda öldürülen teröristler için "kritik savaşçılardı" ifadesini kullandı.

Abdullah Ağar ABD'nin yayımladığı taziye mesajı için sosyal medya hesabından tepki gösterdi

MİT'TEN HERGÜN YENİ BİR DARBE

MİT, terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Aynularab sorumlusu "Kendal Ermeni" kod adlı Şahin Tekintanğaç'ı düzenlediği özel operasyonla etkisiz hale getirdi. Barış Pınarı bölgesinde de 5 PKK/YPG'li terörist, etkisiz hâle getirildi.

KAYNAK: HABER7
İbrahim Günay . Haber7.com - Yayın Koordinatörü
Haber 7 - İbrahim Günay .

Editör Hakkında

1986 yılında Mardin’in Savur ilçesinde doğdu. Evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede Arapça, Kürtçe ve İngilizce bilmektedir. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği - Yayıncılığı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Eğitimine, İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Medya ve İletişim Yönetimi (Tezli) Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. TRT Haber’de stajını tamamlayan Günay, mesleğe 2009 yılında Haberler.com’da başladı. 2013 yılında Haber7.com'da göreve başlayan İbrahim Günay, editör, Haber Şefi ve Yayın Koordinatörü olarak görev aldı. Pek çok habere ve röportaja imza attı, sunum ve seminerlere katıldı. Ödül ve plaketler aldı. İbrahim Günay, halen Haber7.com’da Sorumlu Müdür ve Yayın Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 309
 • ammar 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha bu başlangıç
  Cevapla
 • temel 1 yıl önce Şikayet Et
  demek usa beyin takimindan birisi bu nerde olur ise olsun yok edin
  Cevapla
 • Esven 1 yıl önce Şikayet Et
  Bundan böyle, sizinle anladığınız lisanla konuşulacak.
  Cevapla
 • İnce siyaset 1 yıl önce Şikayet Et
  Çıban başı ABD .bölgede olduğu müddetçe ne terör biter, ne de bölgeye istikrar gelir . Ortadoğu’dan ABD yi çıkartmak tek çözüm . Bölge ülkeler toplu hareket etmezse orada istikrardan toprak bütünlüğünden söz edilmez ..!
  Cevapla
 • Rasim 1 yıl önce Şikayet Et
  Başın kopsun ABD...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Polonyalı çiftçilerden çirkin provokasyon!
Arda Güler'den Türkiye'yi ayağa kaldıran gol!