Peskov: Erdoğan'ın Kırım açıklaması ikili ilişkilerimizi etkilemez

Kremlin Sözcüsü Peskov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım'ın Rusya tarafından işgal edildiğine yönelik açıklamalarının, Rusya-Türkiye ilişkilerini etkilemediğini ifade etti.

Peskov: Erdoğan'ın Kırım açıklaması ikili ilişkilerimizi etkilemez
Peskov: Erdoğan'ın Kırım açıklaması ikili ilişkilerimizi etkilemez
GİRİŞ 31.08.2022 18:05 GÜNCELLEME 31.08.2022 19:12
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırım'ın Rusya tarafından ilhak edildiğine yönelik konuşmasının ardından yaptığı açıklamada, "Erdoğan'ın Kırım hakkındaki görüşleri 2 ülke arasındaki işbirliği etkilemiyor" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen Kırım Platformu Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmanın ardından Rusya'dan açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırım'ın ilhakını tanımıyoruz, Ukrayna'ya iade edilmeliCumhurbaşkanı Erdoğan: Kırım'ın ilhakını tanımıyoruz, Ukrayna'ya iade edilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü işaret ederek, Kırım'ın Rusya tarafından ilhak edilmesinin meşru olmadığına yönelik sözlerine dair açıklamalarda bulunan Peskov, Erdoğan'ın bu düşüncelerinin Rusya'nın çıkarları doğrultusunda 2 ülke arasındaki ilişkileri etkilemediğini söyledi.

"İŞBİRLİĞİNİ DERİNLEŞTİRMEK İÇİN ÇOK İYİ BİR POTANSİYELE SAHİBİZ"

Özellikle İstanbul'da imzalanan tahıl anlaşması gibi konularda Türkiye'nin çabalarını takdir ettiklerini de ifade eden Peskov, "Tahıl meselesinde olduğu gibi, Türkiye'nin zor durumların aşılmasındaki çabalarını çok takdir ediyoruz. Dolayısıyla bizim çıkarımıza olan hususlarda konuştuk ve konuşmaya devam edeceğiz. İşbirliğini derinleştirmek için çok iyi bir potansiyele sahibiz" diye konuştu.

"ERDOĞAN'IN SÖYLEDİĞİ ŞEY İMKANSIZ"

Peskov, "Ankara, en başından beri bu konuda bizimle farklı görüşte olduğunu söyledi ancak Kırım, Rusya Federasyonu'nun bir parçası. Bu nedenle Erdoğan'ın söylediği şey imkansız" ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: İHA
Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 25
 • ümit 1 yıl önce Şikayet Et
  bizden alınanlar elbette bizim olacak her şeyin bir sırası var elemin liderlerle emanetler sahibine teslim edilecek
  Cevapla
 • ümit 1 yıl önce Şikayet Et
  dünyanın en çok toprakları rusyada başka ülkelerin topraklarında ne işiniz var kendi topraklarınızda ne istiyorsanız yapın
  Cevapla
 • böyle 1 yıl önce Şikayet Et
  imkansız diye birşey yoktur peskov efendi. öyle görünse de.
  Cevapla
 • afacan 1 yıl önce Şikayet Et
  aslinda rusya araplari sattigi ve kaybetti usa onlari konrol ediyor bizim gibi saglam dost bir ulke yeirne terør pkk tercih eden rusya biz nasil guvenelim ustelik bu kirim konusu cok eski degil usa terør ve pkk daha ønce de destek veriyor idi yani usa fazla dostu kalmadi ya biz yada terør usa kendisi bilir pkk terør dese bile biz yine vuracagiz
  Cevapla
 • yaz 1 yıl önce Şikayet Et
  medya üzerinden türkiye rusya ilişkilerini bozmaya çalışıyorlar. Bayraktara rus aleyhtarı sorular sordular şimdi de ruslara aynı şeyi yapıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Marmara'da yeni keşfedilen fay hattı nereden geçiyor? Prof. Dr. Şükrü Ersoy açıkladı
DEM Partili Altan Tan'dan CHP ve Kandil itirafı!