Rusya: Zaman geçtikçe Kiev'in Moskova ile anlaşması zorlaşacak

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Putin, müzakereleri reddedenlerin, bu süreci ne kadar geciktirirlerse, bizimle müzakere etmenin onlar için o kadar zor olacağını anlamaları gerektiğini belirtti." diye konuştu.

Rusya: Zaman geçtikçe Kiev'in Moskova ile anlaşması zorlaşacak
Rusya: Zaman geçtikçe Kiev'in Moskova ile anlaşması zorlaşacak
GİRİŞ 11.09.2022 19:10 GÜNCELLEME 11.09.2022 19:10
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rossiya-1 devlet kanalında “Moskova.Kremlin.Putin” programında yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması yetkilileri ve parti liderleriyle yaptığı görüşmede ülkesinin Ukrayna’daki tutumunu anlattığını aktardı.

Rusya’nın Ukrayna ile müzakereleri reddetmediğini vurgulayan Lavrov, "Putin, müzakereleri reddedenlerin, bu süreci ne kadar geciktirirlerse, bizimle müzakere etmenin onlar için o kadar zor olacağını anlamaları gerektiğini belirtti." diye konuştu.

Lavrov, Kiev yönetiminin "müzakerelerin sadece Ukrayna’nın zaferinden sonra ve Rusya’nın Ukrayna topraklarından ayrıldığında olabileceğini" ifade ettiğini hatırlatarak, "Bize şartlarını empoze ederek konuşmaya hazır olacaklar. Bu konuda onlar Londra, Washington, Brüksel tarafından aktif olarak destekleniyorlar, hatta şımartılıyorlar. Onların seçimi bu ise, özel askeri operasyon çerçevesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in belirlediği hedeflere nasıl ulaşılacağını biliyoruz.” diye konuştu.

Ukrayna ile Rus heyetleri arasında İstanbul’da anlaşmaya ulaşılmasından iki gün sonra Buça’da yaşanan olaylarla ilgili Batı’dan hala bilgi alamadıklarını kaydeden Lavrov, burada tüm suçu Rusya’ya yıkanların, Rus ordusundaki iddialarla ilişkili isimleri, aynı Skripal olayında olduğu gibi vermediklerini anlattı.

KAYNAK: AA
Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 4
 • Riza 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın lavrov...batı ve abd ukraynayı kışkırtmısta olsa siz haksızsınız egemen bir ulusun topraklarını isgal ettiniz şehirlerini yakıp yıktınız insanlarını katlettini hemde kendi cani izdan kanınizdan ırkinizdan olan insanları ne tarih ne dünya nede ukraynalılar bunları unutmaz...slava ukraina
  Cevapla
 • Antalyaspor Mücahit 2 ay önce Şikayet Et
  ''Slava Ukranie '' diyorsunuz. Ukrayna'nın başındaki zatın herhalde bize '' hamamböceği'' diye hakaret edip oradakilerin alkış tutmasını Rıza Bey görmedin.
  Cevapla
 • Derzeit 2 ay önce Şikayet Et
  Sizde tarih olucaksiniz unutma fazla uzun sürmez...
  Cevapla
 • Aydin 2 ay önce Şikayet Et
  Catişmayami hasretiz Abaas
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsmail Saymaz'dan 6'lı masa eleştirisi: Bu sisteme ben de oy vermem
İşverenin asgari ücret teklifi ortaya çıktı! Ülke TV'de gündemi sarsan kulis açıklandı