İran'dan Azerbaycan ve Ermenistan'a uyarı: Müsaade etmeyiz

İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sorunların diyalog yolu ile çözülmesi gerektiğini belirterek, bölgede herhangi bir sınır değişikliğine müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.

GİRİŞ 23.09.2022 06:18 GÜNCELLEME 23.09.2022 09:13
Bu Habere 646 Yorum Yapılmış

İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, başkent Tahran'da düzenlenen bir törende önemli açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki sorunların barışçıl diyalog ile çözülmesi gerektiğini kaydeden Bakıri, bölgede herhangi bir sınır değişikliğine müsamaha göstermeyeceklerini söyledi:

"Tekrar tekrar ilan ettiğimiz gibi, bölgedeki sınırlarda herhangi bir değişikliğe müsamaha göstermeyeceğiz. Azerbaycan ve Ermenistan'a, sorunlarını barışçıl yollarla çözmelerini tavsiye ediyoruz."

KÖRFEZ ÜLKELERİNE İSRAİL VE ABD UYARISI

Körfez ülkelerine de ABD ve İsrail üzerinden mesaj veren Bakıri, "Siyonistlerin bölgedeki varlığı bir tehdittir. Eğer doğrudan tehdit hissedersek Siyonist rejim ve destekçileri ile karşı karşıya geliriz" dedi.

Bölge ülkeleri ile yakın ilişkiler kurmak istediklerini söyleyen ancak ABD ile İsrail'in bölgede tehdit oluşturduğunu kaydeden Bakıri, "Bu tehditler ortadan kalktığı zaman bölgesel ittifak oluşur" diye konuştu.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 646
 • Erdal 1 ay önce Şikayet Et
  siz oldukca hacliya gerek yok ayni işi yapiyosunuz
  Cevapla
 • Dadaş 1 ay önce Şikayet Et
  Lan yürü get en büyük korkaklık kalleşlik sizde tarih boyu bizi her fırsatta arkamızdan hançer lemeye çalıştınız hep güvenilmez bir ülke ve milletsiniz bir turizmci olarak sizleri çok iyi tanıdım adınız İslam Cumhuriyeti ama İslam'la hiç mi hiç alakanız Yok
  Cevapla
 • ATİLLA TURAN 1 ay önce Şikayet Et
  Bu çöpçü kendini birşey zannediyor. İran izin vermezmiş.bizde yedik.ulan Zircahil millet siniz sizden ne olur . Siz ancak İran da yaşayanlara blöf yaparsınız.TÜRKLER UYANDI ARTIK. ZƏNGƏZUR AZƏRBAYCAN DIR.GÜNEY AZERBAYCAN DA.BÖTÜV AZERBAYCAN DIR.
  Cevapla
 • Gazi 2 ay önce Şikayet Et
  Ey İran Fars şia Hükümeti ! Sen zaten sionlar diyarı haşhaşi askerlerinden oluşan bir Siyonist İsrail İngiliz AB ABD uşağı sın ! Aynen onlar gibi konuşuyorsun! 40 milyon Azerbaycan Türkleri ve artı diğerleri senin canını alır otur oturduğun yerden! Azîz Necip Türk milleti bunu biliyor unutma! Sende unutma Bak dediydi demeyin naneyi yersiniz..sorun İranlı değil gripto iktidarı Münafıklar İran halkı bunu biliyor unutma..
  Cevapla
 • Abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  İran kendini ne zannediyor. İran'daki Türkler "heyt" dese iktidar değişir icabında.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
“Beni Ali Bey yoldan çıkarttı” diyen Bardakçı’dan olay yazı: Bu test de yapılacak mı?
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten harekat mesajı