Ukrayna: Sahte referandumlara karışanlar yargılanacak

Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanlığı, Rusya'ya bağlanmak için yapılan referandumlara karışan herkesin cezai kovuşturmaya tabi tutulacağını ve yargı önüne çıkarılacağını duyurdu.

Ukrayna: Sahte referandumlara karışanlar yargılanacak
Ukrayna: Sahte referandumlara karışanlar yargılanacak
GİRİŞ 23.09.2022 20:46 GÜNCELLEME 23.09.2022 20:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ukrayna güvenlik ve istihbarat birimlerinin, sözde referandumların organizatörleri, yürütücüleri ve destekçileri hakkında tam bilgiye sahip olduğu aktarıldı.
 
Açıklamada, sahte "referandum"lara karışanlara yaptırım uygulanacağı, haklarında cezai kovuşturma başlatılacağı, sosyal yardımlarının askıya alınacağı, taşınır ve taşınmaz mallarına el konulacağı belirtildi.
 
Referanduma karışanların "hain" olarak nitelendirildiği açıklamada, bu şahısların 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği kaydedildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, sonuçlarını destekleyeceklerini belirttiği referandumlar, 27 Eylül'e kadar sürecek.
 
Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, referandum kararlarına tepki göstererek, "Sahte referandumlar hiçbir şeyi değiştirmeyecek" ifadesini kullanmıştı.
 
Referandum sonucunda Rusya'nın söz konusu bölgeleri ilhak etmesi beklenirken Rus yetkililer, referandumun ardından Rus toprağı olarak kabul edilecek bölgelerin savunması için stratejik nükleer silahlar da kullanabilecekleri uyarısında bulunuyor.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 1
  • Mehdi geldi 6 gün önce Şikayet Et
    Her kes payını alacak Çin pusuda dört gözle bekliyor Putin bitkin duştu Kırım’da Türk bayrakları dalgalandırmak için hazırlayın en az 500 bin tane mehmetçikle Kırım adasına çıkarma yapacez
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bosna Hersek'te dikkat çeken sokak röportajı: Çoğunluk 'Erdoğan'ı istiyoruz' dedi!
Kremlin: 4 bölge 30 Eylül'de Rusya'ya ilhak edilecek