ABD'den uyarı: Nükleer silah kullanırsa, bu Rusya için felaket olur

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, "Rusya'yı, Ukrayna'da nükleer silah kullanması durumunda, bunun Moskova için feci sonuçları olacağı konusunda uyarıyoruz" dedi.

GİRİŞ 26.09.2022 09:01 GÜNCELLEME 26.09.2022 09:13
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in son yaptığı, "Toprak bütünlüğü tehdit edilirse Rusya tüm imkanları kullanacak, bu bir blöf değil" açıklamasının yankıları sürüyor.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Amerikan televizyonu ABC'de yayınlanan "This Week" adlı programa konuk oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in son açıklamalarına değinen ve Kremlin'le iletişime geçtiklerini söyleyen Sullivan, Rusya'yı, Ukrayna'da bir nükleer silah kullanması durumunda Moskova için feci sonuçları olacağı konusunda uyardıklarını aktardı:

"Kremlin'e her düzeyde doğrudan ve özel olarak, herhangi bir şekilde nükleer silah kullanımının Rusya için feci sonuçlara yol açacağını söylüyoruz. Olası bir nükleer silah kullanımı durumunda ABD ve müttefiklerinin kararlı bir şekilde yanıt vereceğini ve bunun neleri gerektireceği konusunda gayet açık ve netiz."

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 62
 • Dağdelenoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  Bu memleketten abd veya putin hayranı nasıl çıkar? ben Alparslan, Fatih, Yavuz ve Atatürk hayranıyım. Ve onların emaneti bu vatan her Türk evladı gibi, benim için de candan evla.
  Cevapla
 • Ertuğrul 2 ay önce Şikayet Et
  Ukrayna savaşı ABD ve kukla AB ülkelerinin Rusya'ya kuçu kuçu diye yem attı ahmak putinde yeme atladı. Kazanan kim ABD. Şimdi Rusya'ya yine yem atıyor nükleer bomba atamazki atamazki
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Adiler sizden başkası kullanmaz çok yaşa putin erkek adam helal olsun
  Cevapla
 • muammer 2 ay önce Şikayet Et
  Bu abd'nin yaptığını bizzat kovulan şeytanı basa geçirsen yapamaz.Bu kez de nukleere kışkırtıyor domuz bunlar.
  Cevapla
 • 06 Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Hala Amerika dünyanın en büyüğü benim zannediyor Rusya'ya dokunan Kuzey Kore'ye dokunur Rusya'ya dokunan iran'a dokunur Rusya'da dokunan Çin'e dokunur Yani kısacası Rusya'ya dokunan Amerikan düşmanlarına dokunur Affedersiniz Amerika cami duvarına ............... Çarpılacak farkında değil. Amerika'yı öyle bir çarpacak ki bu ülkelerden biri, Amerika 100 Yıl kendine gelemez umarım inşallah öyle olur. Tek temennimiz Amerika'ya sağlam bir ülkenin öyle bir tokat vurması lazım ki elinin izi yanağına yapışsın...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aptal… Şizofreni… İmamoğlu-Kaftancıoğlu savaşı! CHP'ye yakın gazeteciler neden sessiz?
Firuz Bağlıkaya TÜRSAB’ta yeniden başkan seçildi