Miçotakis'in Türkiye'yi hedef aldığı sırada ekrana gelen görüntüler gündem oldu

Miçotakis'in göçmenler için Türkiye'yi suçladığı anlarda, CNN International rejisi, ekrana Yunan Sahil Güvenliği'nin göçmenleri geri ittiği görüntüleri yansıttı. Görüntülerde, Yunanistan'ın ittiği göçmenleri Türk Sahil Güvenliği kurtarıyor.

GİRİŞ 03.10.2022 19:32 GÜNCELLEME 03.10.2022 19:32
Bu Habere 155 Yorum Yapılmış

Yunanistan, sığınmacılara yönelik insanlık dışı muamele sergilemeye devam ederken Yunan Başbakan Miçotakis, katıldığı canlı yayında bir kez daha Türkiye'ye suçlamalarada bulundu.

CNN International'da Ege ve Akdeniz'de yaşanan gerilime ilişkin konuşan Miçotakis, yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşündüklerinin karşısındayım" diyerek Türkiye'nin uluslararası hukuka uymadığını öne sürdü.

Miçotakis'in konuşması sırasında ekrana, Yunan Sahil Güvenliğinin göçmenleri geri ittiği, Türk Sahil Güvenliği'nin ise ölüme itilen göçmenleri kurtardığı anlar yansıdı.

YUNAN LOBİSİNDEN BIDEN'A MEKTUP

Öte yandan, ABD'deki Yunan lobisinin öncü kuruluşlarından American Hellenic Institute (AHI), ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye mektubu gönderdi.

29 Eylül tarihli mektupta, Türk yetkililerin açıklamalarına yer verildi ve Biden'danTürkiye’nin açıklamalarına sert bir şekilde yanıt verilmesi istendi.

AHI Başkanı Nick Larigakis'in imzası ile gönderilen mektupta, "ABD'nin liderliğine daha önce olduğumuzdan çok daha fazla ihtiyacımız var" denildi ve Washington'ın Türkiye'ye karşı daha proaktif olması istendi.

Mektupta, Türkiye'nin Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ı işgal edebileceği de iddia edilirken "İkinci bir Ukrayna vakası yaşanabilir" denildi.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 155
 • Vatan sağ olsun 3 hafta önce Şikayet Et
  Ağlayın dilenin yalaka millet Allah süründürsün daha beter olun inşallah, Ukraynada ABD nin oyununa geldi bakın şimdi tiyatrocu bozuntusu ülkesini harabeye çevirtti. Amerikanın taktiği ortalığı karıştır sonra silah satışı yap, el atına binen çabuk inermiş,bize F-16 lar için neler yaptılar hala da yok kongre yok Rum lobisi vs. Çok şükür ki birşeyler olmaya başladı kuduruyorlar şimdi,
  Cevapla
 • Aksaraylı 4 hafta önce Şikayet Et
  Ah ismet ah adaları verdin yunan a yattıgın yerde huzur içinde uyuma
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Burada tek suçlu İsmet inönüdür .Araları iyi olan Yunanistan yönetimine adaları vermiştir.
  Cevapla
 • Battal Gazi 4 hafta önce Şikayet Et
  Adalar kimin zamanında kaybedildi iyi araştır derim bilmeden suçlama kimseyi..Araştırki bilesin!!!!
  Cevapla
 • Ferhat 1 ay önce Şikayet Et
  Adaları Osmanlı İtalya'ya verdi ! Paris konferans 1947 de yapıldı o dönem İsmet önünü bizi haksız gösterip bisiler isterler diyerek katılmadı Yunan katıldı ve adaları italyadan aldı İsmet İnönü konferans a katılıp adaları italyadan neden almadı dersen buna katılırım ama adaları Yunan'a verdi dersen tarihe iyi bak derim İsmet İnönü kimseye bir şey vermedi
  Cevapla
 • SEFA 1 ay önce Şikayet Et
  O dediğin 12 ada. Rodosun doğusunda
  Cevapla
 • Yok 1 ay önce Şikayet Et
  Adalar uşide italyanlara verilmişti zaten ama sen bilirsin
  Cevapla
 • Lyon 1 ay önce Şikayet Et
  Allah onlari kahhar isminle kahru perisan eyle!!!
  Cevapla
 • vedo 1 ay önce Şikayet Et
  avrupa ve amerika cok adi ve asagiliksiniz desem incinirmisiniz acaba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Çıraklık ve kalfalık dönemini bitirdik ustalık aşamasındayız
İşverenler asgari ücret için ilk kez rakam verdi: Bu rakamın üstünü ödeyemeyiz