Miçotakis yine ABD'ye ağladı: Türkiye'yi şikayet etti

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Atina'da ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden oluşan heyet ile bir araya geldi.

GİRİŞ 05.10.2022 01:45 GÜNCELLEME 05.10.2022 09:40
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre, Miçotakis, görüşmede Yunanistan-ABD ilişkilerinin "son derece iyi bir seviyede" olduğunu vurgulayarak iki ülke arasındaki askeri iş birliğinde kaydedilen ilerlemeye dikkati çekti.

Dedeağaç'ın stratejik açıdan büyük bir öneme sahip olduğunu savunan Miçotakis, Yunanistan'ın, Avrupa'ya enerji akışında önemli bir giriş kapısı olmasının yanı sıra Amazon, Microsoft ve Google gibi firmaların yatırımlarıyla data stok ve yönetimi alanında da önemli bir merkez haline geldiğini ileri sürdü.

TÜRKİYE'Yİ SUÇLADI

Türkiye'nin ikili ilişkilerde gerginliği tırmandıran söylemlere sahip olduğunu savunarak görüşmede bu iddialara yer veren Miçotakis, Yunanistan'ın uluslararası hukuk ve deniz hukuku temelinde diyalogdan yana olduğunu öne sürdü.

ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı Adam Smith'in başkanlık ettiği heyete, ABD'nin Atina Büyükelçisi George Tsunis de eşlik etti.

KAYNAK: AA
Gülşah Kerimoğlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Haber7.com sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı.
YORUMLAR 63
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  senin pimini çekmeye az kaldı. az sabır
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan'ın önünde de 2 yol var. Yaaa Türkiye dışından Fransa ve ABD gibi ülkelerin kağıt üzerindeki destekleri yanında, Türkiye içinde "Mavi Vatanda genişlemeci yol izliyoruz" diyen ÇEVİKÖZ gibilere güvenip Türkiye'ye karşı diklenecek, ki bu durumda "2 gözünü kaybeder".. Yaa daaa adam gibi ölçüp biçip Yunan halkını kumara atmayacak siyaset izleyecek..Üst akıl tarafından Azerbaycan üzerine saldırtılan Ermenistan’ın attan düşmüş durumundan ders almalı..
  Cevapla
 • Cengiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Yakışıyor mu Ortodoksluğuna , vahşi kapitalist Katoliklere yaltaklanmak ? Unuttun mu "Şehirde Latin külahı görmektense Türk sarığını yeğlerim" sözünü ? Senin bu aymazlığın Ortodoks halkını taciz etmeli !
  Cevapla
 • Ö¹k⁴k⁵e³ş 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD buna ayakta alkislama Showu yapiyor ve gaza getiriyor. Tam keko bu yünanlar.
  Cevapla
 • BUDAMIGOLDEĞİL:)) 1 yıl önce Şikayet Et
  İçleracısı bir durum bir çıkmaza düştüler halen dikkat ederseniz hakısz davalarının enerji anlaşmamıza dahi hiç bir hükmü yoktur AB nezlinde ifadeleri dahi rahatlıkla kullanabiliyorlar oldukça gülünç duruma düşüyorlar.Yunanistandan siyasetinde tepkiler görmekteyiz zamanında kaçırdıklar enerji anlaşmasını vurguladı Çipras hatayı belirtti özetle hatalar zinciri çıkmazın çıkışını arıyorlar çünkü ülkemiz haklı enerji sözleşmeside yerinde hamle oldu beklemedikleri hamlemiz oldu süprizleri çok severiz stratejik adımlarda önemli enerji kaynaklarında söz hakkına sahip olma ortak çalışma vb. devlet tantana ile yönetilmez show peşinde koşarak yönetilmez esasi bir ders verdi devletimiz .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den füze almak istiyorlar: Ankara'nın kapısını çalmaları an meselesi!
Galatasaray 12,4 milyon avroluk maça çıkacak!