Türkiye ile Yunanistan arasında kritik görüşme!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile bir araya geldi.

GİRİŞ 13.10.2022 19:43 GÜNCELLEME 13.10.2022 19:44
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı için geldiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan NATO Karargahı’nda ikili görüşmelerini sürdürüyor.Bu kapsamda Bakan Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 45
 • Ali Albayrak 3 ay önce Şikayet Et
  İnönü adaları verdi yunanı başımıza bela etti.
  Cevapla
 • Refik YILDIRIM 3 ay önce Şikayet Et
  Bu İngiliz zındıkları sınırları çizerken sürekli sorun, kaos yaşansın diye bilerek muallak alanlar bırakmışlar. Pakistan -Hint sınırı, Irak -İran sınırı, Yunan-Türkiye sınırları, vb. Çünkü zamanı gelince kullandılar, kullanacaklar. Bu da onların şeytanlığı
  Cevapla
 • Vatandaş Kenan 3 ay önce Şikayet Et
  Çene suyu çorba.. hep şöyle böyle diyoruz. Paşa sert çıkıyor falan filan.. sonuca bak.. silah ve arkasına destek alan Yunan. Bizim acilen aksiyon almamız, göz dağı vermemiz, tacizlerde bulunarak Amerika ve Avrupa nın karşımıza çıkıp çıkmayacağını görmemiz gerek. Ona göre de Lozan ı ve Adalar konusunda hareket etmeliyiz.
  Cevapla
 • Tarık 3 ay önce Şikayet Et
  Kardeş doğru söylüyorsun ancak herşeyin bir zamanı var. Şu anda dediklerini yapsak, aslında şartlarda fena değil, ABD hele AB de karşımıza çıkmasa ki zaten doğrudan savaşmıyorlar dikkat edersen. Yunanistan'ı sihala boğarlar bizi de ekonomik olarak kıskaca alırlar, içimizdeki adamlarını harekete geçirip ortalığı karıştırılar nefes alamayız. Bizim askeri ekonomik ve siyasi olarak biraz daha yol almamız lazım. Bende inanıyorum yanıbaşımızda ki adalarda dalgalan yunan bayrağı orada ebediyyen kalmayacak. Bizim olanı ergeç alacağız İnşallah.
  Cevapla
 • Ülkeci 3 ay önce Şikayet Et
  Tam Savunma Bakanı olacak şahıssın. Ne kadar çok biliyorsun kardeş. Konuş ülke arkanda yürüüüüü.
  Cevapla
 • Şenol 3 ay önce Şikayet Et
  Beğenirsiniz beğenmezsiniz kıta sahanlığı konusunda Yunanistan tarafından bakarsanız Yunanistan haklı. Adalar kimde ise onun kıta sahanlığı s adaların bitiminden başlar. İşte Türkiye'yi karalara hapsetmek anlamına gelecek bu görüş İngilizlerin planlı kaos stratejisidir. Yunan ile barış içinde yaşamamızı istemediğiTnnden adaları Yunan'a verdiler.
  Cevapla
 • SVS 3 ay önce Şikayet Et
  Şenol kötü niyetli değilsin belli ama Yunanistan haklı değil. Diğer söylediklerine aynen katılıyorum. Türkiyenin ileri sürdüğü bütün tezlerin Uluslararası Hukukta karşılığı var. Daha önce başka devletler arasında yaşanmış sorunlar ve bu konuda Uluslararası Mahkemelerce çözümler var. Bir kere kara suları kıta sahanlığı münhasır ekonomik bölge gibi konularda kesin kural yok. Çünkü Dünya üzerinde ana karalar ile adaların konumu pozisyonu her yerde farklı. Zaten ada ile ana kara aynı statüde kabul edilmiyor.
  Cevapla
 • Yusuf 01 3 ay önce Şikayet Et
  Hulusi akar görevini çok güzel yapıyor .diplomatik adımlar atılması ilişkiler normal hale getirilmeli .. Yunan’ı maşa olarak kullanan ABD nin tuzaklarına düşmemeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Deprem yalanları! Provokatörler 'Millet can derdinde' demedi
Kahramanmaraş depremi sonrası 7 günlük milli yas ilan edildi