Libya, Atina Büyükelçisi'ni çağırdı

Libya Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın başkent Trablus ziyaretinde uçaktan inmeyi reddetmesine karşılık Atina'daki Büyükelçisi Hamed Beşir el-Mebruk'u istişare için çağırdı.

Libya, Atina Büyükelçisi'ni çağırdı
Libya, Atina Büyükelçisi'ni çağırdı
GİRİŞ 20.11.2022 19:30 GÜNCELLEME 20.11.2022 19:32
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Libya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş'un, Dendias’ın 17 Kasım Perşembe günü Trablus'a ziyareti sırasında uçaktan inmemesi meselesine açıklık getirmek üzere Büyükelçi Mebruk'u istişare için çağırdığı belirtildi.

Yunan Bakan'ın davranışının uluslararası diplomasi normlarına aykırı olduğu vurgulanan açıklamada, "Dışişleri Bakanı Menguş, Libya'nın Atina Büyükelçisi Mebruk'tan, Dışişleri Bakanı Dendias’ın davranışına açıklık getirmeleri için Yunan makamlarına bir protesto notası vermesini istedi." ifadeleri kullanıldı.

Libya Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, düşünülmemiş bu tür davranışların Libya'nın güven ve istikrarını tehlikeye atan yansımaları olduğu gibi ülkedeki bölünmeye dolaylı olarak davetiye çıkardığına dikkat çekildi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, 17 Kasım'da Libya'nın başkenti Trablus'a gelmiş ancak Libya Dışişleri Bakanı Necla Menguş'un kendisini karşılamak için havaalanına geldiğini öğrenince uçaktan inmeyi reddetmişti.

Bunun üzerine Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ve Libya Dışişleri Bakanlığı da Dendias'a tepki göstermişti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 2
  • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
    Libyalı kardeşlerimiz SAKIN YÜZ VERMEYİN Yunan kafirine.. Dik durun, yaptıkları Libya düşmanlığıdır.. ASLA TAVİZ VERMEYİN..
    Cevapla
  • gasap haydo 4 ay önce Şikayet Et
    çagırmayı bırak gönder yunanıstana geri istenmeyen adam ilan et yaptıgının garsılıgını alsın o dadikoglu dandikas
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Mecliste kirli pazarlık - Gazete manşetleri
Altılı Masa'yı karıştıracak Mansur Yavaş iddiası! Kılıçdaroğlu bunu yaparsa...