Batı medyası yine bildiğimiz gibi: PKK'yı görmezden geldiler!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye ve Irak'ın kuzeyine düzenlediği Pençe Kılıç Hava Harekatı, dünya gündemine oturdu.

GİRİŞ 21.11.2022 01:33 GÜNCELLEME 21.11.2022 09:08
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

Terör örgütlerinin en büyük destekçisi olan Batı ülkelerinin basın organları, operasyona ilişkin yaptıkları haberlerde, PKK'nın adını kullanmayarak, "Kürt militan" ya da "Kürt hedefleri" ifadelerine yer verdi.

Sınır ötesinden gelen terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda gerçekleştirilen harekatta da gerek planlama gerekse icra aşamasında çok hassas davranıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kılıç Hava Harekatı'nda toplam 89 hedefin imha edildiğini, sözde örgüt yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

İŞTE TERÖRÜN FİNANSÖRÜ BATI'NIN BASINI!

Türkiye'nin teröristlere yönelik harekatı, dünyada büyük ses getirdi. Terör örgütlerinin en büyük destekçisi olan Batı ülkelerinin basın organları, operasyona ilişkin yaptıkları haberlerde ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Amerikan The Wall Strett Journal: "Türkiye, İstanbul Bombardımanının Ardından Irak ve Suriye'deki Kürt Hedeflerini Vurdu"

PKK'YI GÖRMEZDEN GELİP OPERASYONU ALGI MALZEMESİ YAPTILAR!

Yapılan haberlerde, PKK'nın adını kullanılmayarak, "Kürt militan" ya da "Kürt hedefleri" ifadelerine yer verdi.

İngiliz BBC: "Türkiye'nin Kürt saldırıları: Pençe-Kılıç Operasyonu militan üsleri hedef alıyor"

Avrupa Birliğinin yayın organı Euronews: "Türkiye, İstanbul bombalamasından sonra kuzey Suriye ve Irak'taki Kürt hedeflerine saldırdı"

İngiliz The Independent: "Türkiye, İstanbul sokak bombalamasından sonra Suriye ve Irak'taki Kürt hedeflerine saldırdı"

İSTİKLAL'DEKİ SALDIRIDA DA PKK'NIN ADINI GEÇİRMEMİŞLERDİ

Geçtiğimiz hafta, İstanbul'un en yoğun bölgelerinden Taksim Beyoğlu'ndaki terör saldırısı dünya tarafından alçak ifadelerle manşetlere taşınmıştı.

İstanbul'daki saldırı PKK'yı görmezden gelerek sunan Batı medyası, terör ve PKK kelimeleri kullanımında seçici olmuştu.

Amerikan New York Times, "Kürt militan" ifadesiyle tepki çekmişti.

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 105
 • harun 2 ay önce Şikayet Et
  hic onemli degil macasi yiyen yardimlarina gelsinde hesaplasalim
  Cevapla
 • Kobra 2 ay önce Şikayet Et
  Bu dünya basını dediginiz şey PKK min taseronlari. Basınla alakası yok. Onlar domuz gibi kisniyor . Onlarada sıra gelecek
  Cevapla
 • Zeynel 2 ay önce Şikayet Et
  Zaten bunlar pkkypgyi hep böyle gördü terör değil kendi ortakları Allah cezanızı versin iki yüzlü ve alçaksınız nato hikaye haçlı kafa
  Cevapla
 • Mucahit 2 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan yakında 12 deniz mili ilan edecek, bu yüzden devasa yığınaklar yapıyorlar çalınmış adalarımıza, ve AB-D'den sözlü destek alıyorlar. Türkiye ekonomik olarak AB'ye fazla bağımlı, ihracatın büyük kısmı AB'ye yapılıyor, bunu bildikleri için bu kadar cesurlar, çünkü Türkiye'nin AB'den gelecek bir ambargodan korktuğunu düşünüyorlar. Türkiye olabildiğince ekonomisi Ortadoğu, Asya ve Afrika'ya kaydırmalı, AB-D ile yapılan ticaret minimuma indirilmeli, yoksa ambargodan korktuğumuz için vereceğimiz tavizler sonucunda ülkemiz toprak kaybedecek hale gelecek. AB'ye girmek için bu millete dayatılan kanunlar zaten gençleri yozlaştırdı devlet ve İslam düşmanı haline getirdi paganist AB kanunları.
  Cevapla
 • taner hekimoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  Yani beklenen durum du.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: İşte 7.7'lik depreme neden olan fayın yer yüzünü kestiği nokta!
Milli Eğitim Bakanı duyurdu! 10 ilde tatil süresi uzatıldı