Macron: Yeni bir düzene topluca geçiş yapıldı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, eski bir düzenden yeni bir düzene topluca geçiş yapıldığını söyledi.

Macron: Yeni bir düzene topluca geçiş yapıldı
Macron: Yeni bir düzene topluca geçiş yapıldı
GİRİŞ 24.11.2022 10:26 GÜNCELLEME 24.11.2022 10:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Paris'te Elysee Sarayı'nda Fransız belediye başkanlarının yanı sıra bazı Ukraynalı belediye başkanlarını ağırlayan Macron, buradaki konuşmasında, Fransız toplumundaki değişimlere işaret etti.

Macron, şiddetin toplumlara yerleştiğini belirterek "Demokraside nefret ve şiddete yer yok çünkü bizi temsil eden kişileri seçiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Fransa'nın farklı deniz aşırı topraklarında son zamanlarda meydana gelen "şiddet olaylarına" atıfta bulunan Macron, "Eski bir düzenden yeni bir düzene topluca geçiş yapıyoruz. Bunca gerilimi yaratan bu." ifadesini kullandı.

Son yıllarda "sarı yelekliler", Kovid-19 salgını, Avrupa kıtasına geri dönen savaş ve enerji gibi krizlerden geçildiğine dikkati çeken Macron, başka krizler de geçireceklerini söyledi.

Ukrayna-Rusya Savaşı'na da değinen Macron, Rusya'nın Ukrayna halkını umutsuzluğa itmek istediğini belirtti.

Rusya'yı kastederek "Hedefler artık askeri değil saldırıya uğrayanlar sadece (Ukraynalı) savaşçılar değil." diyen Macron, 13 Aralık'ta Paris'te Ukrayna'yı desteklemek için düzenlenecek konferansa Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile eş başkanlık yapacaklarını bildirdi.

Macron, bu savaşın Fransızlar üzerinde doğrudan sonuçları olduğundan bahsederek Fransızların enflasyonla, enerjiyle alakalı endişeler üzerinde durduğunu ve artan enerji fiyatlarının belediyeleri de etkilediğini kaydetti.

Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 2
  • vatandaş 6 gün önce Şikayet Et
    Türkiye için iyi birşey yaptığının farkına vardı ama geç kaldı bunlar iki yüzlü münafık bir topluluktur ab Türkiyenin tek düşmanı islama ve müslümanlara tek düşmanı ab abd ingiltere dir buları dünya yüzeyinden kim hangi ülke silerse dünya rahata erer savaşlar biter
    Cevapla
  • kadir 6 gün önce Şikayet Et
    Fransa Almanya İtalya ab ülkeleri yanlış ata oynuyorsunuz abd nin ipi ile kuyuya inen kuyudan çıkamaz:) rusya ya yaptırım demek kendi ayağınıza sıkmak demek ile eşdeğer
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Elektrikli otomobil "Ceryan" seri üretime hazırlanıyor!
Türk askerinin kafa kamerasından PKK mağarasına giriş anı