Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması! Suriye operasyonuna vurgu yaptı!

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, "Türkiye'nin saldırılara karşı kendini ve vatandaşlarını savunma hakkı vardır." dedi.

GİRİŞ 29.11.2022 00:43 GÜNCELLEME 29.11.2022 09:34
Bu Habere 132 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, Beyaz Saray günlük basın brifinginde Amerikan dış politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

''TÜRKİYE'NİN SINIRLARINI KORUMA HAKKI VAR''

John Kirby, Washington'daki brifingte Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG'ya yönelik yürüttüğü operasyonlara değindi. Türkiye'nin terör saldırılarının mağduru olduğunu vurguladı. "Türkiye'nin teröre karşı kendisini ve sınırlarını koruma hakkı var." dedi.

Beyaz Saray'dan geçtiğimiz günlerde de Türkiye'nin terör örgütlerine yönelik düzenlediği Pençe Kılıç Harekatı'na destek açıklaması gelmişti. John Kirby, Türkiye'nin güney sınırında "terör tehdidiyle" karşı karşıya olduğunu ve kendini her türlü savunma hakkı bulunduğunu belirtmişti.

KAYNAK: AA
Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 132
 • Iste böyle 1 ay önce Şikayet Et
  --- senin burda ne isin var diyorlar...anlamiyormusun..adalar denizinde ne isin var diyorlar görmüyormusun-
  Cevapla
 • Çok ilginç 1 ay önce Şikayet Et
  Başka sitelerde internet haber gibi yerde yorumlarda Provakatörlük yaparak olayı çarptırip herkesi Türkiyeyi aptal yerine koyanlar var.Ney miş Türkiye Kürtlere karşi operasyon yapacakmış .ABD nin Gemileri Akdenizde ne işleri var ? Hiç durmadan YPG ye eğitim ve silah yardimi neden yapıyor?Yoksa ABD nin asıl planı başka mi? iŞiD bahane YPG Terörist Devleti kurma şahane sonra da Büyük israil Devleti kurma daha çok şahane. Merak ettik bu provakatif yorumlarini MiT okumuyor mu görmüyor mu?Bundan daha büyük Provakatif bölücü yalan saptirma eylem olamazdi.Hadi böyle yorum yapanlari bulamiyoruz peki böyle yorumlari onaylayan editör veya o haber sitesi kendilerin ne oldugunu ortaya çıkarmiyormu?
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Bozguncu ABD ,Türkiye operasyon yapacam deyince neden kudurdunuz yoksa ABD , PKK YPG ye Yeni yıl hediyesi olarak Terörist PKK YPG Devletini mi Dünya ya ilan edecekti..
  Cevapla
 • BundaKurt yenigi var 1 ay önce Şikayet Et
  Kürt devleti bölgesi miş ABD nin ortadoguda PKK YPG nin yaninda ne işi var.? Orta doğuda ne işi var?Savaş gemileriyle Ak denize balık avlamaya mi geldi yoksa büyük israil devletini kurmak için mi geldi. iŞiD bahane planlar şahane.Doğru ya ABD tüm dünyayi özellikle Türkiyeyi Balık yerine koyup Akdenize savaş gemileriyle Balıık tutmayaa gelmiş
  Cevapla
 • Bilir kişi (2) 1 ay önce Şikayet Et
  Şimdi aynisini kürtlere yapacaklar Amerika kaz gelecek yerden tavugu kıskanmaz ilk baştan sözde kürt devleti (abd bahçesi) kurulacak.Sonra Kürtleri kovup Büyük israil devleti kurulacak iş bitince Kürtler (Eldivenler) çöpe gider
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'daki saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama
Otomobil fiyatlarında büyük risk! Almanlardan piyasası karıştıran uyarı