Jens Stoltenberg, savaşın nerede biteceğini açıkladı

Rusya'nın yeni bir saldırı hazırlığı içinde olduğunu öne süren NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Bu savaş müzakere masasında sona erecek" dedi. Stoltenberg, yeni olası silah sevkiyatından bahsetti.

Jens Stoltenberg, savaşın nerede biteceğini açıkladı
Jens Stoltenberg, savaşın nerede biteceğini açıkladı
GİRİŞ 07.12.2022 15:19 GÜNCELLEME 07.12.2022 15:19
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, devam eden Rusya-Ukrayna Savaşı'nı değerlendirdi. Stoltenberg, Ukrayna'daki savaşın barışçıl çözümü için koşulların "şu anda" oluşmadığını söyledi.

"RUSYA BAHAR SALDIRISI HAZIRLIĞINDA"

Financial Times'a konuşan Stoltenberg, askeri ittifakı kış boyunca Kiev'e silah sağlamaya devam etmeye çağırırken, Rusya'nın bahar saldırısı hazırlığında olduğu konusunda uyardı.

Stoltenberg, "(Müzakereler için) koşullar şu anda mevcut değil çünkü Rusya, Ukrayna'nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı duyan müzakerelere girişme işareti göstermedi" dedi.

"BU SAVAŞ MÜZAKERE MASASINDA SONA ERECEK"

"Müzakerelere başlama ve şartları kabul etme zamanının doğru olduğuna karar vermek Ukraynalıların işidir" diyen Stoltenberg, "Büyük olasılıkla bu savaş müzakere masasında sona erecek" ifadesini kullandı.

Stoltenberg, Moskova'nın gelecek yılın başlarında yeni bir saldırıya hazırlanmak için çatışmada "mola" aradığı konusunda uyarırken, şöyle devam etti:

"Şimdi gördüğümüz şey, Rusya'nın aslında bu savaşı bir şekilde, en azından kısa bir süre için dondurmaya çalıştığıdır. Böylece gelecek baharda daha büyük bir saldırı başlatmaya çalışabilirler. Ukrayna ivme kazandı. Şu anda düşündüğümüz belirli sistemlere giremem. Her zaman daha fazla (silah) sistemi eklemeyi düşünüyoruz. Paradoks şu ki, Ukrayna'nın galip gelmesini sağlayan barışçıl, müzakere edilmiş bir çözümü ne kadar çok istiyorsak, Ukrayna'ya askeri destek sağlamamız o kadar acil oluyor."

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 5
 • Gökhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Merkel'in gitmesiyle tüm Avrupa liderleri Siyonist başkanların eline geçti. Biden zaten inkar etmeden göğsünü gere gere siyonistim diyor. Zelenski 'nin durumu ortada..Sonuçta kahraman yapılan Zelenski nasıl ülkesini tarumar ettiyse, Avrupa liderleride aynısını yapacak..Genis çapta halk olayları , yıkımlar Avrupa'yi yıkacaklar. Sonra sıra Amerikaya gelecek..Siyonist sermayesini coin ile Çin'e kaçırınca orayı da eyaletler arası savaşa terk edecek. Yeni süper güç Çin ve Türkiye olacak..Allah bu zorlu süreçte yar ve yardımcımız olsun..
  Cevapla
 • Turancılar 1 yıl önce Şikayet Et
  NATO, amerika, ingiltere ukraynadan elini çeksin, ertesi gün savaş biter
  Cevapla
 • dursun 1 yıl önce Şikayet Et
  Abiniz abd ne zaman isterse o zaman bitecek
  Cevapla
 • Qwerty 1 yıl önce Şikayet Et
  Savaş neden bitsin ki? O zaman nasıl para kazanacaksınız? Verin gazı verin gazı AB de Size mahkum olsun. Bakalım bu kış kanına girdiğiniz insanlar için nasıl geçecek. Vicdan , vicdan ......
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Savaşın Bittiğini İstemiyorsunuz ABD Ve Yahudiler Silah Satsın Diye ??
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Saat verildi! Uyarı yapıldı: Sağanak vuracak
Yunanistan’da Kovid-19 alarmı! Vakalar artmaya başladı