New York'ta bir ilk: Türk sanatçının eserleri sergileniyor!

Sanatçı Sanem Altaylı'nın yağlı boya tabloları, New York'ta 2 bine yakın reklam panosunda gösteriliyor.

GİRİŞ 17.12.2022 12:21 GÜNCELLEME 17.12.2022 12:41
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

New York'ta yerel sanatçıları tanıtmak ve desteklemek için eserlerine reklam panolarında yer verilen sanatçılar arasında ilk kez bir Türk yer aldı.

Yağlı boya tabloları yapan sanatçı Sanem Altaylı'nın eserleri New York'ta reklam panolarında sergileniyor.

Altaylı'nın New York temalı 9 eseri, binlerce başvurunun içinde öne çıkarak kentteki reklam panolarında yer buldu.

Sanem Altaylı, eserleri New York billboardlarında yerini alan ilk Türk sanatçı oldu.

Başvurular arasından seçilen eserler, New York'un 5 bölgesinde 2 bine yakın reklam panosunda gösteriliyor.

Daha önce kara kalem çizimleri ve farklı eserleri Washington ve Azerbaycan'da sergilenen Altaylı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eserlerinin 2018'den bu yana yaşadığı New York'ta reklam panolarında sergilenmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Altaylı, ''Sürekli billboardlarla birilerinin resimlerini görüp heyecanlanıyordum. Sonunda ilk Türk olarak resimlerimi oralarda görmüş olmak çok gurur verici. 4 yıldır resimlerimi biriktirdim ve başvurularım nihayet kabul edildi ve şu an sergileniyor. Yolda yürüdükçe kendi sanat eserlerimle karşılaşmak böyle bir şehirde, gerçekten çok güzel bir duygu.'' dedi.

Eserlerine günlük hayatta herkesin gelip geçerken gördüğü ama çok dikkat etmediği yansımaları, kalabalıkları işlediğini anlatan Altaylı, ''Yansımaların bozduğu şekillerden çok etkileniyorum. Çok renkli bir şehir zaten burası. Her baktığım yerde bir şeyler görüyorum ve bunları insanlarla paylaşmak istiyorum. Gördüğüm şeylerin kalıcı olmasını istedim.'' diye konuştu.

Altaylı'nın yağlı boya çalışmalarının yer aldığı ''Distractions'' adlı sergi Türkevi'nde de sanatseverle buluştu.

Sergi, 30 Aralık'a kadar açık kalacak.

KAYNAK: AA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Yeter gercekten 1 yıl önce Şikayet Et
    Türk sanatçı diyorsunuzda sanatçı ülke mi değil ordaki sehiri övüyor SANATADA SANATCIYADA KARŞIYIM zaten herkes de akıllı cep millet kendi çekip olduğu yeri çizim ne alaka bumu hizmet?Iki koyun al güt insanlığa daha güzel bir faydası olur düşüncem doğa cevreciyiz diye övünürler o kağıt ağacı yok etmektir o yağlı boya cevreye zarar vermektir/
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Emekli maaşı hesaplarken gözden kaçan ayrıntı! Bunu yapanlar dikkat
Aselsan'dan Kanada'ya büyük sürpriz! KAAN, Kızılelma ve ANKA-3 onu kullanacak