Ermenistan, Rusya'nın düzenleyeceği barış toplantısına katılmayı reddetti

Rusya, barış anlaşması hazırlığı için yarın Moskova'da yapılması planlanan Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Toplantısı'na, Erivan'ın katılmayı reddettiğini duyurdu.

GİRİŞ 22.12.2022 16:40 GÜNCELLEME 22.12.2022 16:49
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmede, "Laçın Koridoru'nun bloke edilmesi ve taraflar arasında bölgedeki maden yataklarıyla ilgili çalışmalar konusunda anlaşmazlıklar nedeniyle gerginleşen Rus barış birliğinin sorumluluğundaki bölgedeki durum" ele alındı.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Dağlık Karabağ ile Ermenistan arasında Laçın Koridoru'nda bağlantının engelsiz sağlanmasına dair üçlü anlaşmalara sıkı sıkıya uyulması gerektiğini" vurguladı.

Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin 2020, 2021 ve 2022'de kabul ettiği bildirilerin uygulanmasının önemine dikkat çekilen görüşmede, "barış anlaşması hazırlığı için yarın Moskova’da yapılması planlanan Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Toplantısı'na Erivan’ın katılmayı reddetme kararının üzücü olduğu" kaydedildi.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 10
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Rusya bu işde abd-israil parmağı var, ermeni tohumlarına gerekeni yaparsın artık
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  RUSYA CEVAP VERMELİ Azerbaycan Karabağ Savaşı'ndan sonra varılan mutabakatın uygulanması için daha ne kadar bekleyecek????! Rusya Karabağ Savaşı'ndan sonra mutabakata varılan şeyleri derhal zaman kaybetmeden uygulamak zorundadır RUSYA'NIN KARABAĞA BARIŞ GÜCÜ OLARAK GELMESİNİN EB BÜYÜK SEBEBİ BUDUR ASLINDA
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  HER ZAMAN SÖYLERİM ONLAR DİPLOMASİDEN ANLAMAZ onların anladığı tek şey sopadir onları başka türlü ikna edemezsiniz Ermenilerle diplomasi yapmak boş ve zaman kaybıdır
  Cevapla
 • Süleyman 1 yıl önce Şikayet Et
  Azerbaycan in madenlerini ermeniler çalıyor. Buna rusya göz yumuyor
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  silahlarimiz ustunken biz saldiralim. bu madenler zaten onlarin degil turklerin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'da anaokulunda korkunç görüntüler! Komplo iddiası
Dünyanın en güçlü ordusu açıklandı! İşte Türkiye'nin sırası...