Libya Başbakanı Dibeybe: Bu alandaki bütün girişimleri destekleme sözü veriyorum

Libya Başbakanı Dibeybe Ulusal Birlik Hükümeti olarak "Hükümet İletişim Birimi" kurduklarını kaydederek "İletişimle ilgili bütün girişimleri destekleme sözü veriyorum." dedi.

Libya Başbakanı Dibeybe: Bu alandaki bütün girişimleri destekleme sözü veriyorum
Libya Başbakanı Dibeybe: Bu alandaki bütün girişimleri destekleme sözü veriyorum
GİRİŞ 23.12.2022 14:58 GÜNCELLEME 23.12.2022 15:02

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Trablus'un "2022 Yılı Arap Dünyası Medya Başkenti" olması faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen Trablus İletişim Forumu'nun açılış konuşmasında iletişim alanındaki önerilere açık olduğunu söyledi.

Ulusal Birlik Hükümeti olarak "Hükümet İletişim Birimi" kurduklarını kaydeden Dibeybe, söz konusu birimle hükümetin kararlarını, icraatlarını ve topluma ulaştırmak istediği bilgileri kamuoyu ile paylaştıklarını belirtti. Dibeybe, bu birimi bir propaganda aracı olarak görmediklerini vurguladı.

"İletişimle ilgili bütün girişimleri destekleme sözü veriyorum." diyen Dibeybe, bütün kurumların kendi iletişim ve enformasyon aygıtlarını geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Dibeybe, hükümet olarak iletişim alanında atmış oldukları adımlar sayesinde daha önceki hükümetlere göre kendilerini topluma gerektiği gibi ifade etmeyi başardıklarını ve olumlu karşılık aldıklarını kaydetti.

Basın mensuplarına de seslenen Dibeybe "Gazetecilerin gerçekleri dikkatli bir şekilde nakletmeleri gerekir." dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Trablus İletişim Forumu'na katılarak bir konuşma yaptı.

Arap Birliği, 16 Haziran 2021'de Trablus’u "2022 Yılı Arap Dünyası Başkenti" olarak seçmişti.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Diri diri yaktılar: 36 bin kişiyi katletti!
11 Haziran'ı işaret edip Türkiye'yi uyardı: Büyük oyun, engellenmezse çok geç olacak!