Özbekistan'da 18 çocuk öksürük şurubundan öldü

Özbekistan'da 18 çocuğun ölümüyle ilişkilendirilen Hint Marion Biotech firmasının "Dok-1 Max" adlı öksürük şurubunun üretimini durdurduğu bildirildi.

Özbekistan'da 18 çocuk öksürük şurubundan öldü
Özbekistan'da 18 çocuk öksürük şurubundan öldü
GİRİŞ 29.12.2022 16:44 GÜNCELLEME 29.12.2022 16:44

Times of India'nın haberine göre, Uttar Pradesh eyaletinde Merkezi İlaç Standart Kontrol Organizasyonu (CDSCO) ekipleri, Marion Biotech firmasının bürosunda denetleme başlattı.

Ekipler, denetlemelerin sürdüğüne işaret ederek, şirketin tüm yasal izinlerinin bulunduğunu kaydetti.

Marion Biotech'in avukatı Hasan Harris, firmanın 10 yıldır faaliyet yürüttüğünü, konuyu derinlemesine araştıracaklarını ve üretimin durdurulduğunu açıkladı.

Doc-1 Max

Firmanın "Doc-1 Max" şurubunu Hindistan'da satmadığı ve sadece Özbekistan'a ihraç edildiği kaydediliyor.

Özbekistan Sağlık Bakanlığı, 18 çocuğun "Doc-1 Max" öksürük şurubunu kullanmasının ardından hayatını kaybettiğini iddia etmişti.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Azra Kohen'den infiale neden olan Filistin sözleri! Soykırıma bakın nasıl kılıf uydurdu
MSB kaynaklarından korsan seçim hazırlığındaki PKK/YPG'ye: Tamamen bertaraf edilecekler