Çin’den korkunç görüntüler: Sokak ortasında yakmaya başladılar

Çin’de artan Kovid ölümleri nedeniyle krematoryum ve cenaze evlerinde yer bulamayan Çinli aileler yakınlarını sokak ortasında yakmaya başladı.

Çin’den korkunç görüntüler: Sokak ortasında yakmaya başladılar
Çin’den korkunç görüntüler: Sokak ortasında yakmaya başladılar
GİRİŞ 04.01.2023 16:44 GÜNCELLEME 04.01.2023 16:46
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Çin’de Kovid tedbirlerinin gevşetilmesi ve virüsün yayılmasıyla krematoryum ve cenaze evlerinde yer kalmadığı bu yüzden de cesetlerin sokak ortasında yakılmaya başlandığı belirtiliyor.

Çin'den geçen ayın başında Kovid-19 tedbirlerinin gevşetmesinin ardından, virüsün ülkenin en büyük şehri Şanghay'da nüfusun yaklaşık yüzde 70'ine yayıldığı sanılıyor.

SOKAK ORTASINDA YAKINLARINI YAKIYORLAR

Dailymail’in haberine göre cenaze evlerinde yer bulamayan Çinli aileler yakınlarını sokaklarda yakmaya başladı.

Çinli uzmanlar önümüzdeki aylarda milyonlarca kişinin ölebileceği uyarısında bulunuyor.

Şanghay Ruycin Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve kentin Kovid-19 Danışma Kurulu üyesi Çın Arcın, Komünist Partinin yayın organı "People's Daily" gazetesine yaptığı açıklamada, son bir ayda şehirde bahar aylarında Omicron vakalarının tetiklediği salgından 20-30 kat fazla enfeksiyon görüldüğünün tahmin edildiğini belirtmişti.

NÜFUSUN YÜZDE 70'İNE BULAŞTI

Nüfusu 25 milyonu aşan şehrinde yaklaşık 2 ay kapanmaya gidilmesine yol açan salgınında toplu testlerin uygulandığını, karantina merkezlerinde tecrit edilen pozitif vakalarının çoğunun hastalık belirtisi göstermediğini kaydeden Çın, "Şimdi salgın o kadar yaygın ki muhtemelen nüfusun yüzde 70'ine ulaştı. Bu bahardaki salgının 20-30 katı bir rakam." diye konuştu.

Çinli araştırmacıların sonuçlarını Eğitim Bakanlığı desteğindeki bilim dergisi Frontiers of Medicine'de yayımladığı araştırmada, salgının Pekin, Şanghay, Guangcou ve Çongçing gibi büyükşehirlerde tepe noktasına ulaştığı, yeni yıldan itibaren 22 Ocak'ta başlayacak Bahar Festivali'ne kadar daha çok orta büyüklükteki şehirlere ve ardından taşradaki yerleşimlere yayılmasının beklendiğini bildirilmişti.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

Cıciang eyaletinde günlük vaka sayısı 1 milyona ulaştı

Öte yandan Şanghay'ın güneyindeki Cıciang eyaletinde Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, günlük vaka sayısının 1 milyona ulaştığını ve artışın devam ederek bu ay sonunda tepe noktasına ulaşmasını beklediklerini bildirdi.

 

KAYNAK: AA, HABER7
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül
YORUMLAR 31
 • Eray 2 ay önce Şikayet Et
  Herkese bulaşmadan bitmez
  Cevapla
 • Xfiles 2 ay önce Şikayet Et
  Resmi rakamlarda 1 ölü diyor. Bu komünist solcular yalan mı soyluyorlar. Bu resimdeki Lee belki japondur. Japonya'da covid resmi rakamlarda fazla.
  Cevapla
 • Abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  Uygur Türkleri' ne yapılan zulmün meyvelerini topluyor Çin. Hepimiz bu zulme çaresiz kaldık. Dualarımız zulme uğrayan Çin baskısı altında esaret yaşayan kardeşlerimizledir.
  Cevapla
 • Şemseddin Sami 2 ay önce Şikayet Et
  ABD Çini içerden bitirmek için hastalıkla test ediyor... Yakında başka hastalıklar Çin'de denenmeye başlar...
  Cevapla
 • Halil 2 ay önce Şikayet Et
  Allah ıslah etsin çok kalabalık inançsız bir devlet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altılı Masa'dan veto yiyen BTP lideri Hüseyin Baş'tan haddini aşan sözler!
GENAR Başkanı İhsan Aktaş: Bir ayda bir partinin oyu yüzde 1'den yüzde 4,5'e çıktı