Fin halkı, İsveç olmadan NATO'ya girmeye sıcak bakıyor

Finlerin çoğu, İsveç'in NATO üyeliğine yönelik onay sürecinin Türkiye'nin karşı çıkması nedeniyle daha da uzadığı takdirde bu ülkeyi (İsveç) beklememeleri gerektiğini düşünüyor.

Fin halkı, İsveç olmadan NATO'ya girmeye sıcak bakıyor
Fin halkı, İsveç olmadan NATO'ya girmeye sıcak bakıyor
GİRİŞ 02.02.2023 15:07 GÜNCELLEME 02.02.2023 15:30
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması sonrasında İsveç ile birlikte NATO'ya üye olmak isteyen Finlandiya'da yapılan anketten dikkat çekici sonuçlar çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Finlandiya'nın NATO üyeliğine sıcak baktığını açıklamasından sonra paylaşılan ankette, Fin halkının yarısından fazlası, "Finlandiya üyelik için Türkiye'nin engelleyeceği İsveç'i beklemeli mi?" sorusuna olumsuz yanıt verdi.

Halkın yüzde 53'ü buna olumsuz yanıt verirken ankete katılanların yüzde 28'i İsveç'i beklemek gerektiğini söyledi.

Fin gazetesi Ilta-Sanomat'ta yayımlanan ankete, 1.021 Fin katılırken, anketin 30 Ocak ve 1 Şubat tarihleri arasında yapıldığı kaydedildi.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 7
 • Taker 1 ay önce Şikayet Et
  Aslında biz Nato'da yokuz, yani şu an başımıza bir şey gelirse bunlar bize destek mi olur? Hayır. Hatta en büyük düşmanlığı Natodakiler yapıyor.
  Cevapla
 • Misafir23 1 ay önce Şikayet Et
  NATO teröristler birliği olmuş, Amerika NATOyu terörist koruma birliğine çevirmiştir. NATO'nun Türkiye için hiçbir desteği yok asla olmadıda artık NATO'ya iyi ders vermeliyiz terörist ülkesi olan İsveç ve Fin asla onay vermeyelim.
  Cevapla
 • Selami 1 ay önce Şikayet Et
  Biz natodan çoktan çıktık bunlar taktik
  Cevapla
 • Enişte 1 ay önce Şikayet Et
  İkisi de NATO ülkesi olacak,itiraz edersek de bizi NATO’dan çıkaracaklar.Bunu hep beraber göreceğiz.Ok yaydan çıktı
  Cevapla
 • Alhas 1 ay önce Şikayet Et
  Bir NATO ülkesini her istediğin zaman çıkaramıyorsun atamıyorsun atmanın şartı var NATO uykum bile iptal edeceksin tekrar bir NATO baktı kuracaksın ve istemediğin devlete almayabilirsin
  Cevapla
 • Altuğ 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'yi nato'dan atamazlar. hadi diyelim attılar; keşkeeee. nerde o günler. avrupa ve abd ile bütünleşemedik. bu durum bizi rusya, çin ve diğer türk ülkeleriyle yakınlaştırır. bölgeye canlanma getirir. nato ülkeleri bizimle savaşır mı? haha. afedersiniz ama nah savaşırlar. 85 milyon nüfus var bu ülkede. mültecileri saymıyorum. fakat oldukça savaşçı olduğu gayet iyi bilinen ve de ordusunu modernize etmiş bu ülkeye saldırmak delilikten başka bir şey değil. hele karadan? hiç sanmam. hadi yatın, uyuyun, böyle saçmalıkları da düşünmeyin.
  Cevapla
 • Hüseyin Koçak 1 ay önce Şikayet Et
  Reis ikisinide veto et.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İslam Memiş'ten gram altın yükselirken uyarı geldi: Bu işin altın kuralı diyerek açıkladı
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyaretine tepki: Hayal kırıklığına uğrayacaklar!