Düşen Yunan pilotunun babasından 'Türk' düşmanlığı! "Oğlum bunu yapsaydı acım hafiflerdi"

İyon Denizi'nde düşen Yunan F-4 savaş uçağının pilotunun babası Türk düşmanı çıktı. Oğlunun ölümüne üzüldüğünü söyleyen baba, oğlunun bir Türk'ün yolunu kesmeye gittiğinde öldürülmüş olmasının acısını hafifleteceğini söyledi.

Düşen Yunan pilotunun babasından 'Türk' düşmanlığı! "Oğlum bunu yapsaydı acım hafiflerdi"
Düşen Yunan pilotunun babasından 'Türk' düşmanlığı! "Oğlum bunu yapsaydı acım hafiflerdi"
GİRİŞ 04.02.2023 17:39 GÜNCELLEME 04.02.2023 17:40
Bu Habere 443 Yorum Yapılmış

   Haber7-Özel

30 Ocak Pazartesi günü Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait F-4 tipi savaş uçağının İyon Denizi'ne düştüğü duyuruldu. Yunanistan medyası, Andravida kentinin güneyinde denize düşen F-4 tipi savaş uçağında pilot ve yardımcı pilot bulunduğunu ve 29 yaşındaki Marios Mihail Turuçikas isimli yardımcı pilotun hayatını kaybettiğini açıkladı. Kaza sonrası Yunan Hava Kuvvetlerinde 3 günlük "askeri yas" ilan edildi.

BABADAN TÜRK DÜŞMANLIĞI

Yaşanan olayın ardından hayatını kaybeden pilotun babası medyaya bir takım açıklamalarda bulundu. Yunan pilotun babası Michael Turoutsika'nın açıklamalarında Türk düşmanlığı ortaya çıktı. Oğlunun mesleğini severek yaptığını belirten baba Turoutsika, sözlerinde skandal ifadelere yer verdi.

Oğlunu kaybettiğinden dolayı büyük bir acı yaşadığını belirten baba Turoutsika, oğlunun bir Türk'ün yolunu kesmeye gittiğinde öldürülmüş olmasının acısını daha hafifletici bir neden olacağını söyledi. Turoutsika, "Ege'de tek başına uçtuğunu ve öldürüldüğünü söylemeli miyim? Bir Türk'ün yolunu kesmeye gittiğini ve öldürüldüğünü mü? Sanırım acım daha hafif olacaktı. Çocuğun tepki verme şansının olmaması, beni inciten de bu." dedi. 

ERDOĞAN'A HADSİZ SÖZLER

Baba Turoutsika'nın konuşmalarında dikkat çeken bir diğer detayda Erdoğan karşıtlığı oldu. Oğluyla 5-6 ay kadar önce yaptığı bir konuşmayı anlatan baba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hadsiz sözler sarf etti. Baba Turoutsika, "Onu en son 5-6 ay önce gördüm. Bana her şey yolunda dedi. Ben de dikkatli ol, Erdoğan sinsi dedim. Bana her şeyi halletmek için bir planları olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Editör
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı
YORUMLAR 443
 • Savaş 1 ay önce Şikayet Et
  Inşallah hepiniz geberirsiniz türk düşmanı yarım etekli yorgolar
  Cevapla
 • Emin 1 ay önce Şikayet Et
  Adi herif, Türkler Yunanlılara hiçbir zaman zulüm etmedi ama siz aşağılık yunanlılar anadoluyu yakıp yıktınız ve bunun hesabını vereceksiniz.
  Cevapla
 • Anadolu 1 ay önce Şikayet Et
  Ey yunan sizin başka işiniz yok mu?İşiniz gücünüz bizimle uğraşmak.Görülmemiş bir azgınlık.Şer odakları birbirinizden bulun.
  Cevapla
 • Ayân 1 ay önce Şikayet Et
  Bakalım acınızı toprağa ne zaman gömeceğiz. Rahat durmuyorsunuz .
  Cevapla
 • hakan gardas 1 ay önce Şikayet Et
  Ege de birsürü sivilleri katlettiniz bunuda anlatin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük müjdeyi vereceğiz!
Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı: Elektrik ve doğal gazda çifte indirim