Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'tan Türkiye'ye taziye mesajı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Kahramanmaraş merkezli depremlerdeki can kayıpları sebebiyle Türkiye'ye taziye mesajı yolladı.

Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'tan Türkiye'ye taziye mesajı
Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'tan Türkiye'ye taziye mesajı
GİRİŞ 06.02.2023 19:39 GÜNCELLEME 06.02.2023 19:39
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Vatikan'dan yapılan yazılı açıklamada, Papa’nın gönderdiği mesajında, Türkiye'nin güneydoğusunda meydana gelen ve büyük can kaybına yol açan depremleri derin üzüntüyle öğrendiği ve manevi yakınlığını belirttiği kaydedildi.

Papa Franciscus, depremde yaşamını yitirenlerin yakınlarına içten taziyelerini sunarken devam eden kurtarma çalışmalarında görev alan acil durum personeline kolaylıklar diledi.

Peş peşe 7.7 ve 7.6'lık şiddetli deprem: Vefat sayısında son durum!Peş peşe 7.7 ve 7.6'lık şiddetli deprem: Vefat sayısında son durum!

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
    Vaaaaaaay Vatikan devlet başkanı oldu . Vay anasını be . Rabbim sen bize bu senle alay edenlerle yüzleşmeyi aman nasip etme.
    Cevapla
  • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
    Venedik bağımsız bir devlettir başkanıda bu adamdır. Eleştirirken bile cahilce eleştiriyorsunuz. Azıcık dünyayı araştırın bilin be kardeşim.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Muleka golle döndü! Beşiktaş 5 maç sonra nefes aldı
Türk askeri pratiğine Baykar damgası: Kısa sürede büyük etki