Yunan bakandan Türkiye'ye sıcak mesaj

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, deprem sonrası çalışmaların iki halkın yakınlığını ortaya koyduğunu söyledi.

Yunan bakandan Türkiye'ye sıcak mesaj
Yunan bakandan Türkiye'ye sıcak mesaj
GİRİŞ 18.02.2023 20:01 GÜNCELLEME 18.02.2023 20:01
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Yunanistan'ın Türkiye ile dayanışma göstermesinin ve ardından Türk kamuoyunda oluşan olumlu atmosferin, iki halkın yakınlığını ortaya koyduğunu kaydetti.

Ta Nea gazetesine konuşan Dendias, Türkiye'nin benzeri görülmemiş bir felaketle karşı karşıya kaldığını ifade ederek, depremin ardından Türkiye'yi ziyaretinin, Yunanistan'ın Türk halkıyla sonsuz dayanışmasını göstermek amacı taşıdığını ifade etti.

Dendias, Yunanistan'ın hem ikili düzeyde hem de Avrupa Birliği (AB) üyesi olarak Türkiye'ye destek olmayı arzuladığını belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kendisini Türkiye'de son derece sıcak karşıladığını ifade eden Dendias, Türkiye vatandaşlarının da Yunan arama kurtarma ekiplerine son derece sıcak mesajlar gönderdiğine işaret etti.

Dendias, Yunanistan'ın yardıma koşma arzusu ve Türk toplumunun bu yardımı teşekkürle karşılamasının, iki halkın yakınlığını ve her ihtiyaç duyulduğunda Türk halkına destek vermeye hazır olduklarını ortaya koyduğunu belirtti.

Öte yandan, Yunanistan'ın Türk halkına yardımının, jeopolitik gelişmelerle ilişkilendirilemeyeceğini söyleyen Dendias, "Mevkidaşım Çavuşoğlu'nun anlaşmazlıklarımızın diyalog yoluyla çözümü için çaba harcanacağına ilişkin umudunu ifade ettiği açıklamasını ihtiyatla aklımda tutuyorum." dedi.

Dendias, üç yıllık gerginliğin ardından barış ve istikrarı garanti edecek, uluslararası hukuk temelinde, iyi komşuluk ilişkilerine dönüş için iyimser bir tablo çizildiğini vurguladı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Adem 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunanın kuyruğu titredi.. Koç yiğitlerimize Selam olsun..
  Cevapla
 • mücahit 1 yıl önce Şikayet Et
  gevurdan dost olmaz ilk fırsatta yılan gibi sokarlar adamı
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  yunana birde irana asla güvenmem
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  biz komşuyuz iyi geçinelim kimsenin gazına gelmeyelim
  Cevapla
 • Kayserili 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan hep kendi çalıp kendi oynuyor dün öyleydi bugünde böyle diyorlar şizofrenler gibi ne yapacagı belli olmayan devlet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Barış istiyorsan savaşa hazır ol!
Erdoğan'dan İslam dünyasına 'İsrail' çağrısı: En önemli görevlerimiz arasında...