CENTCOM Komutanı Kurilla'dan PKK'ya ziyaret

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Erik Kurilla'nın Suriye'nin kuzeydoğusuna bir ziyaret düzenlediği bildirildi.

GİRİŞ 12.03.2023 09:39 GÜNCELLEME 12.03.2023 09:47
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Erik Kurilla'nın Suriye'nin kuzeydoğusuna bir ziyaret düzenlediği bildirildi.

CENTCOM'dan yapılan yazılı açıklamada Kurilla'nın 8 Mart'ta bölgede "ABD birlikleri ve terör örgütü DEAŞ'la mücadele bağlamında kilit rol oynayan yerleri" ziyaret ettiği aktarıldı.

PKK ÜSLERİNE ZİYARET

Açıklamada, "Kurilla, ABD'nin ortağı olan ve DEAŞ'a karşı operasyonlar düzenleyen (PKK/YPG) SDG'yi de ziyaret etti." ifadesine yer verilirken, Suriye'de SDG adını kullanan terör örgütü PKK/YPG'lilerin "DEAŞ'a karşı her gün operasyon düzenlediği" iddia edildi.

Kurilla'nın Suriye'nin kuzeydoğusunda SDG adını kullanan terör örgütü PKK/YPG işgalinde bulunan Haseke ilinde DEAŞ'lıların tutulduğu yerleri de ziyaret ettiği belirtilen açıklamada, DEAŞ'lı ailelerin bulunduğu Roj ve Hol Kamplarını da gittiği kaydedildi.

Açıklamada, Kurilla'nın "İlk elden, çocukların ne kadar kötü koşullarda yaşadığını gördüm. Hol Kampı insanların çektiği acıyı açık bir şekilde ortaya koyuyor. Tek kalıcı çözüm, buradaki kişilerin zamanlı ve başarılı bir şekilde kendi ülkelerine iade edilmesi." ifadelerine yer verildi.

ABD GENELKURMAY BAŞKANI DA ZİYARET ETMİŞTİ

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley de 4 Mart'ta Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG'nin işgalindeki bölgeleri ziyaret etmişti.

Milley'in Suriye’de sadece ABD askerleri ile görüştüğü iddia edilmişti. Ziyaretin ardından ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake Dışişleri Bakanlığına çağrılmış ve Milley'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin izahat istenmişti.

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 46
 • Gürbüz 1 yıl önce Şikayet Et
  Sende, ziyaret ettiklerinde; Yüce Allah'a hamdolsun ki, şu an bile ne kadar daha alacağınız nefes kaldığını bilmemekte siniz. Havan kime. Zaferde / başarıda Allahtan'dır. EvvelAllah.
  Cevapla
 • aferin 1 yıl önce Şikayet Et
  "ABD Genelkurmay Başkanı" teröristlerin ayağına gidip görüşüyorsa bitmiş demektir.
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Deprem sonrası bir Amerikalınin depremin etkisini bu kadar beklemiyorduk diye bir haberi çıktı. Depremle istediğini elde edemeyenler , milleti ayrıştırmayanlar, devletle karşı karşıya getiremeyenler şimdi başka bir oyun deniyor olabilirler. Tüm milletçe dikkatli ve uyanık olmalı.
  Cevapla
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  hepinizi yok edeceğiz.
  Cevapla
 • Bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  oraya da geleceğiz merak etmeyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den son dakika Filistin ve Pekin açıklaması!
'Kaçak elektrik hakkımız' deyip direğe çıktılar