Trump'tan protesto çağrısı: Sızdırılan bilgiye göre salı günü gözaltına alınacağım

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Manhattan Bölge Savcısı'nın soruşturmasına ilişkin, "Eski ABD Başkanı gelecek hafta Salı günü gözaltına altına alınacak. Protesto edin, ülkemizi geri alın!" dedi.

Trump'tan protesto çağrısı: Sızdırılan bilgiye göre salı günü gözaltına alınacağım
Trump'tan protesto çağrısı: Sızdırılan bilgiye göre salı günü gözaltına alınacağım
GİRİŞ 18.03.2023 22:18 GÜNCELLEME 18.03.2023 22:18
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Manhattan Bölge Savcısı'nın kendisini salı günü gözaltına alınacağını söyleyerek, destekçilerine protesto çağrısında bulundu. Trump, Truth hesabından yaptığı paylaşımda, “Şimdi, yolsuz, son derece siyasi, suçları için yeni rekorlar kırmaya çalışan ve başındaki kişinin George Soros tarafından finanse edildiği Manhattan Bölgesi Başsavcılık Ofisinden yapılan yasa dışı sızıntılar gösteriyor ki herhangi bir suç kanıtlanamayınca, eski ve tamamen çürütülmüş (birçok diğer savcının da çürüttüğü) masallar üzerinden, açık ara önde Cumhuriyetçi başkan adayı ve eski ABD Başkanı gelecek hafta Salı günü tutuklanacak. Protesto edin, ülkemizi geri alın!” ifadelerini kullandı.

DAVA KONUSU

Porno film oyuncusu Stormy Daniels, Trump ile cinsel ilişkiye girdiği iddiası konusunda sessiz kalması için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir anlaşmaya imza attığını, ancak Trump tarafından imzalanmadığı gerekçesiyle anlaşmanın geçersiz olduğunu savunmuştu.

Michael Cohen

Trump, Daniels'ın iddialarını yalanlarken, kendisine 2016'daki seçim kampanyasından önce avukatlık yapan Michael Cohen, Daniels'a Trump adına kendi hesabından 130 bin dolar ödeme yaptığını doğrulamıştı.

KAYNAK: İHA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 10
 • Bozkurt 11 ay önce Şikayet Et
  En hızlı silah çekenlerden biri bence Trump ama onada tuzak kurabilirler at hırsızları
  Cevapla
 • Türk 11 ay önce Şikayet Et
  Saldır Trump.. Böl abd yi 2 ye
  Cevapla
 • İbrahim 11 ay önce Şikayet Et
  Abd derin devleti iş başında. Abd nin sonu yakındır.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Banane...
  Cevapla
 • A.A.A 11 ay önce Şikayet Et
  Trump Amcayi destekliyelim... Amerika Caddelerinde Yürüyüs Yapalim, Yoksa Bieden Dünyayi Savasa sokacak...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Odessa katliamına cevap... Ukrayna Rus gemisini batırdı
Zincir marketlere glütensiz ürün zorunluluğu geldi