Devlet başkanlarından Ramazan mesajları

İslam aleminin bugün mukaddes ramazanın ilk gününe başlamasıyla Müslüman olmayan ülkeler, İslam aleminin Ramazan'ını tebrik eden mesajlar paylaştı.

Devlet başkanlarından Ramazan mesajları
Devlet başkanlarından Ramazan mesajları
GİRİŞ 23.03.2023 13:42 GÜNCELLEME 23.03.2023 13:43

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, paylaştığı ramazan mesajında "Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar kutsal Ramazan ayına başlarken en içten dileklerimi gönderiyorum. Bu, anlayış ve merhamet ruhuyla bir araya gelme zamanıdır. İlham alalım ve herkes için daha adil ve eşitlikçi bir dünya inşa edelim. Hayırlı Ramazanlar" ifadelerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, ramazan vesilesiyle duaların gücünün Ukrayna'nın Rusya'nın işgalinden kurtulmasına yardımcı olmasını dileyerek, "Bir sonraki Ramazan barış içinde ve Rusya'dan arınmış tüm Ukrayna topraklarında başlasın" temennisinde bulundu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Kıbrıs Türk halkı, Türk ulusu ve tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan ayını en içten duygularımla kutluyorum. Bu mübarek Ramazan ayında gönlünüzün sevgi ile dolup taşmasını, Ramazan ayının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ederim" mesajını paylaştı.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ise hem Arapça hem de İbranice "Hayırlı Ramazanlar" mesajı paylaştı.

ABD Başkanı Joe Biden ramazan mesajında, "Jill ve ben, burada ve dünyadaki Müslüman topluluklara mübarek ve müreffeh bir ay diliyoruz. Hayırlı Ramazanlar!" ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanlık Ofisi de "Başta Birleşik Krallık'takiler olmak üzere Dünya'daki tüm Müslümanların Ramazan'ını tebrik ediyoruz" mesajını paylaştı.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail'i korku sardı: Bir an bile duramayız!
CHP'den HEDEP için özel strateji! Başrolü İmamoğlu oynayacak...