Donald Trump'tan ABD'yi sarsan sözler! Ölüm ve yıkıma neden olur

Eski ABD Başkanı Donald Trump, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında suçlanırsa bunun ülkeye "ölüm" ve "yıkım" getirebileceğini savundu.

GİRİŞ 25.03.2023 02:45 GÜNCELLEME 25.03.2023 20:27
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Eski ABD Başkanı Donald Trump kendisine ait TruthSocial adlı sosyal medya sitesinden, hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin paylaşım yapan Trump, şu ifadeleri kullandı:

ÜLKEMİZ İÇİN FELKAT OLUR

"Kim, hiçbir suçun işlenmediğini herkes bildiği halde, herhangi birini ya da bu örnekte olduğu gibi, tarihteki tüm başkanlardan daha çok oy alan ve Cumhuriyetçi Partiden başkanlık seçimleri için (açık ara) önde gelen aday olan, eski ABD Başkanını suçlayabilir ki? Ayrıca böylesi asılsız bir suçlama nedeniyle oluşabilecek ölüm ve yıkımın ülkemiz için felaket olabileceği biliniyor mu? Neden ve kim böyle bir şey yapar? Yalnızca ABD'den gerçekten nefret eden yozlaşmış bir psikopat."

Trump, 18 Mart'ta yine sosyal medya hesabından, Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg'in yürüttüğü soruşturma için "Haftaya salı günü tutuklanabilirim." demiş, taraftarlarına destek çağrısında bulunmuştu. Bu çağrının üzerine New York Polisi, bölge savcılığı ile mahkeme önünde ve Trump'a ait binaların etrafında güvenlik önlemlerini artırmıştı.27 MART'TA KARAR VERİLECEK

Trump, ayrıca hakkında soruşturma yürüten tüm savcıların derhal görevden alınmalarını istemişti. Soruşturmada delilleri inceleyen büyük jürinin, Trump'ı suçlu bulup bulmadıkları yönündeki kararı 27 Mart'ta vermesi bekleniyor.

Stormy Daniels, Trump ile cinsel ilişkiye girdiği iddiası konusunda sessiz kalması için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir anlaşmaya imza attığını ancak Trump tarafından imzalanmadığı için bunun geçersiz olduğunu savunmuştu.

Trump, Daniels'in iddialarını yalanlarken, Trump'ın 2016'daki seçim kampanyasından önce avukatlığını yapan Michael Cohen, Daniels'a Trump adına kendi hesabından 130 bin dolar ödeme yaptığını doğrulamıştı.

Cohen, Trump şirketleri tarafından daha sonra kendisine ikramiyelerle yaklaşık 420 bin dolar geri ödeme yapıldığını iddia etmişti.

Trump'ın seçim kampanyasına yönelik yürütülen soruşturmada "yalan söyleme" ve "vergi kaçırma" suçlamalarıyla Aralık 2018'de gözaltına alınan Cohen, mahkemede 3 yıl hapis cezasına çarptırılarak Mayıs 2019'da cezasını çekmek üzere Otisville'deki federal hapishaneye gönderilmişti.

O yıllarda federal savcılar Trump'a yönelik herhangi bir inceleme başlatılmasına gerek duymazken, Manhattan bölge savcılığı "sus payı" ödemesi olarak bilinen soruşturmayı başlatmıştı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 82
 • Yorum 1 yıl önce Şikayet Et
  Yiyin birbirinizi de bittğinizi görelim
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah... Arınma gecesi ii.. Haydi Trump..
  Cevapla
 • pusula 1 yıl önce Şikayet Et
  ne kadar tanıdık geldi eğil mi? çünkü yaptığı yolsuzlukları biliyor
  Cevapla
 • A.A.A 1 yıl önce Şikayet Et
  Trump boş konuşmuyor, Amerikanın içi fena karışacak.!!
  Cevapla
 • Demedideme 1 yıl önce Şikayet Et
  Yürü be trump milleti sokağa dök inşallah iç savaş çıkarda amerikanın parçalandığını yıkıldıgını gözlerimle göreyim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hacıosmanoğlu'ndan ilk icraat! Yabancı kuralı değişiyor
Real Madrid'de Arda Güler sevgisi sınır tanımadı! Mbappe ile yarışıyor