MasterChef Ukrayna'da Bayraktar rüzgarı: Yarışmacılar TB2 temalı yemek yapacak

Ukrayna'da TB2 sevgisi bu kez televizyon ekranlarında kendini gösterdi. Ukrayna'da yayınlanan MasterChef yarışmasında yarışmacılar bu hafta TB2 temalı yemek yapacak.

GİRİŞ 28.03.2023 15:58 GÜNCELLEME 28.03.2023 16:51
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Rusya Ukrayna savaşı devam ederken Ukrayna’da bir yandan da günlük hayat devam ediyor. 2011 yılında yayına giren MasterChef Ukrayna savaşa rağmen yayınlanıyor.  

Televizyon programının bu haftaki bölümünde ise yarışmacılardan istenen tema büyük ilgi çekti. Savaşta önemli bir yere sahip olan Türk İHA'ları Bayraktar, yarışmada tema olarak kullanılacak.

TEMA BAYRAKTAR

MasterChef Ukrayna'nın yayınlanan tanıtım videosunda, yarışmacıların Bayraktar TB2 temalı yemek yapacağı açıklandı. Görüntülerde jüri üyelerinin "Bayraktar" şeklinde tezahürat yaptığı görüldü.

BELGESEL YAYINLANMIŞTI

Ukrayna televizyonlarında daha önce de Bayraktar belgesel yayınlanmıştı. Ukrayna'nın en büyük televizyon kanallarından 1+1, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2'leri anlatan "Bayraktar Efsane Kanatlar" belgeseli yayınlamıştı.

Bayraktar TB2 SİHA'lar, Rusya ile Ukrayna arasında süren savaşta Ukrayna Ordusu tarafından savunma amacıyla aktif olarak kullanılıyor. 

 

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Rusya bu savaşta baya algı yapıyor, özellikle Ukraynalılara Müslüman düşmanı yakıştırması yapıyorlar yok Kuran yakmışlar falan.
  Cevapla
 • Efe 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar savaş mı yapıyor eğlence mi. Bu işte bir gariplik var.
  Cevapla
 • Tatyana 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkler bayraktar gönderiyor, Ukraynalılar Çeçenlere misilleme olarak Kuran'ın yağını kesiyor. çok şey görüyoruz asıl şeyi fark etmiyoruz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump suikastinde 86 saniye detayı! Şoke eden bilgiler ortaya çıktı
ÖSYM duyurdu! Emsal niteliğinde YKS kararı