Katar'dan Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıya tepki!

Katar Dışişleri Bakanlığı, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik yapılan saldırıyı kınadığını duyurdu.

Katar'dan Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıya tepki!
Katar'dan Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıya tepki!
GİRİŞ 02.04.2023 00:21 GÜNCELLEME 02.04.2023 00:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Katar Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim yakılmasının provokasyon olduğu ve özellikle ramazan ayında 2 milyarın üzerindeki Müslümanın duygularını provoke etmek anlamına geldiğinin altı çizildi.

Katar'ın söz konusu menfur eylemi şiddetle kınadığı kaydedilen açıklamada, Danimarka hükümetine dini nefret suçu işleyenlere karşı harekete geçmesi çağrısı yapıldı.

Açıklamada, "ifade özgürlüğü bahanesiyle Kur'an-ı Kerim'e yönelik ihlallerin tekrar etmesine izin verilmesinin kin ve şiddeti körüklediği, barış içinde bir arada yaşama değerlerini tehdit ettiği" konusunda uyarıda bulunuldu.

Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırı

Danimarka'da dün öğleden sonra Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim'e saldırı yapılmıştı.

Danimarka'daki İslam düşmanı ve aşırı milliyetçi Patrioterne Gar Live (Vatanseverler Canlı Yayında) isimli marjinal grup üyesi 5 kişi tarafından düzenlenen provokasyon, grubun Facebook hesabında canlı yayınlanmıştı.

Provokatörler, İslam'a hakaret içeren sloganlar attı ve Türk bayrağına yönelik çirkin saldırı gerçekleştirmişti.

Provokasyon sırasında herhangi bir şiddet olayı yaşanmazken Danimarka makamlarının, Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliğini önceden bilgilendirdiği ve gereken güvenlik önlemlerini aldığı belirtilmişti.

Danimarka'da 24 Mart'ta da Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde yine Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırı yapılmıştı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 2
  • YAĞIZ 2 ay önce Şikayet Et
    İslam ülkelerinin tümü, Kuranı Kerim'e saldırıya hangi ülke müsamaha gösteriyorsa onunla ticari ilişkileri askıya almalı.Rabbim saldırıyı düzenleyeni iki cihanda da kahru perişan eylesin.
    Cevapla
  • osmanlı sevdalısı 2 ay önce Şikayet Et
    Alçak kafirler
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünyanın gözü Türkiye'de! Külliye'de tarihe geçen anlar!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a büyük sevgi gösterisi