Çavuşoğlu: İsveç daha fazla adım atmalı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 05.04.2023 13:43 GÜNCELLEME 05.04.2023 16:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İşte Bakan Çavuşoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar;

Ramazan ayında Mescid-i Aksa'da böyle provokasyonların olmaması konusunda kendilerini uyarmıştık. İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskını şiddetli bir şekilde lanetliyoruz.

SOMUT ADIMLAR ATILMALI

Finlandiya, 3'lü muhtıradan sonra adım atmıştır. İsveç'in daha fazla adım atması gerektiğini de hatırlattık. Terörle mücadele yasası 1 Haziran'da yürürlüğe girecek. Somut adımlar atılması gerekiyor. Diğer taraftan özellikle PKK/YPG/PYD faaliyetleri İsveç'te devam ediyor. PKK için ciddi kaynaklar oluşturuyorlar İsveç'te. Dolayısıyla İsveç'in bunları sonlandırması gerekiyor. Teröristlerin iadesi ile ilgili somut adımları görmek istiyoruz.

Moskova'da 4'lü görüşme konusunda istişarelere devam edilmesi konusunda mutabıkız.

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • silke 1 yıl önce Şikayet Et
    ISVEC ve ISRAILLE Tüm kapilar kapatilmali. Gecmis tarihlerine bakiyorum TÜRKIYE, Hakinda hic olumlu birsey yok aksine aleyhine cok var.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail'de virüs alarmı! 2 günde yüzde 70 arttı! Çok sayıda ölü var
Beşiktaş, Immobile'yi resmen duyurdu