Lavrov ve Maduro Venezuela'da bir araya geldi

Latin Amerika turu kapsamında Venezuela'yı ziyaret eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından kabul edildi.

Lavrov ve Maduro Venezuela'da bir araya geldi
Lavrov ve Maduro Venezuela'da bir araya geldi
GİRİŞ 19.04.2023 09:26 GÜNCELLEME 19.04.2023 09:26

İki ülke heyetlerinin hazır bulunduğu görüşme, Maduro'nun ev sahipliğinde Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores'te gerçekleşti.

"KEYİFLİ BİR GÖRÜŞME"

Twitter hesabından Lavrov ile görüşmesinin görüntülerini paylaşan Maduro, "Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ikili ilişkilerimizi ve ülkelerimizin kalkınmasına yönelik çeşitli alanlarda ortak işbirliği haritasını güçlendiren keyifli bir görüşme gerçekleştirdik." ifadesini kullandı.

Maduro önceki gün "Maduro ile daha fazla" isimli programda yaptığı açıklamada da Rusya ile Venezuela arasındaki işbirliği konularını ele alacaklarını, Rusya'nın Latin Amerika ve Karayipler'deki varlığının bölgenin yararına olduğunu belirtmişti.

Lavrov, Venezuela ziyaretinin başında mevkidaşı Yvan Gil ve Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez ile bir araya gelmişti.

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Lavrov'un 17-21 Nisan'da Brezilya, Venezuela, Nikaragua ve Küba'ya resmi ziyarette bulunacağı duyurulmuştu.

Lavrov, Latin Amerika turu kapsamında ilk ziyaretini dün Brezilya'ya gerçekleştirmişti.

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Küresel meseleler için yerel yaklaşımlar panelinde Başkan Altay'dan önemli mesajlar
Her şey 2004'te iptal edilen anlaşmalar ile başladı! Erdoğan'dan tarihi karar