ABD'de bir ilk: Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi

ABD'nin Michigan eyaletinde yer alan Dearborn ilçesinde Ramazan Bayramı'nın birinci günü resmi tatil ilan edildi.

ABD'de bir ilk: Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi
ABD'de bir ilk: Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi
GİRİŞ 20.04.2023 09:13 GÜNCELLEME 20.04.2023 09:17
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD’de ilk kez bir ilçede Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi. ABD'nin Michigan eyaletinde yer alan Dearborn ilçesinin Lübnan kökenli Belediye Başkanı Abdullah Hammoud, ilçede Ramazan Bayramı'nın birinci günü resmi tatil ilan edildiğini duyurarak, “Kapsayıcı ve çeşitliliğe sahip bir işgücünün bulunduğu Dearborn şehrinde, onların tatillerini ve inançlarını tanımlıyız. Yaptığımız şey, denkleme eşitlik getirmek. Herkes memnuniyetle karşılandığını ve temsil edildiğini hissediyor. Bunun sadece şehrin kültürüne katkıda bulunduğunu düşünüyorum” dedi.

BİR İLK

ABD'de ilk kez bir belediyenin tüm çalışanları Ramazan Bayramı'nın ilk günü ücretli izin hakkına sahip olurken, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde şehirdeki resmi kurumlar kapalı olacak.

ÇALIŞANLARIN ÇOĞU MÜSLÜMAN

Dearborn, Lübnanlı, Suriyeli, Filistinli, Iraklı ve Yemenli toplulukların yüksek yoğunluğu nedeniyle Kuzey Amerika'nın Arap başkenti olarak biliniyor. Şehirde yaşayanların ve çalışanlarının çoğu Müslüman. Ramazan Bayramı, ABD hükümeti tarafından uzun süredir gayri resmi olarak tanınmasına rağmen henüz resmi tatil olarak ilan edilmedi.

KAYNAK: İHA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • doğrucu 7 ay önce Şikayet Et
    Ramazan bayramı 1 gün aslında. bizde yanlış olarak 3 gün kutlanıyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Özdağ’a yakın isimlerin başlattığı akıma İsrail’den destek!
İsrail'in katliam doktrini: Habsora