Alman basınında dikkat çeken seçim analizi: Erdoğan'a Almanya'dan destek çok güçlü

Yurt dışında kurulan sandıklara yoğun katılım Alman basınının gündemine oturdu. Alman basını "Büyük koşturma seçimlerin önemini ortaya koyuyor" yorumunu yaptı.

GİRİŞ 05.05.2023 11:26 GÜNCELLEME 05.05.2023 14:06
Bu Habere 146 Yorum Yapılmış

Türkiye'de seçimlere sayılı günler kala batı medyasında Erdoğan ve 14 Mayıs seçimlerine dair analiz ve haberler yer almaya devam ediyor.

 YSK'nın paylaştığı verilere göre oy kullananların sayısı 1 milyon 165 bini geçti. Özellikle Almanya'da seçimlere katılım yüksek oldu. Alman basını gurbetçilerin yoğun katılımını gündemine taşıdı.

BÜYÜK KOŞTURMA SEÇİMLERİN ÖNEMİNİ GÖSTERİYOR

Alman Focus ülkedeki katılımın yüksek olduğunu yazdı. Almanya'daki yüksek katılıma dikkat çeken T-Online 'Konsolosluğun önündeki kuyruk birkaç yüz metre uzunluğunda' dedi. Haberde 'Berlin'deki büyük koşuşturma şunu gösteriyor: Türkiye çok önemli bir seçim bekliyor' yorumuna yer verildi.

"ALMANYA'DAKİ SEÇMENLER TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ BELİRLİYOR"

Bir önceki seçinde Almanya'da kullanılan Türk oylarının yüzde 64,8'i Erdoğan'a gittiğini yazan T-Online 'Erdoğan'ın Almanya'da sadık destekçileri var' dedi.

nd.Aktuell 'Almanya'daki seçmenler Türkiye'nin geleceğini de belirliyor' yorumunda bulundu.

'Türkiye seçimlerinde Erdoğan zaferi?' başlığını atan Frankfurter Rundschau ise 'Anketçiler bunun mümkün olduğunu düşünüyor' dedi.

 

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 146
 • patriot 1 yıl önce Şikayet Et
  Alman medyasini oylarinizla kahredin ins...
  Cevapla
 • patriot 1 yıl önce Şikayet Et
  gurbetcilerin oylari okadar kiymetliki bu secimde, sonucu direkt etkileyecek, aman gevseklik gostermeyelim ins...
  Cevapla
 • Aman ha 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçimlerde sandıklara sahip çıkalım. oy kullanıp gitmeyelim. büyük tehlike var....
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Üzülme n'olur, çalış senin de olur...
  Cevapla
 • Güzel insan 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD ve İngilizler diyoruz ama bu hanslar çok büyük çibanbaşı unutmayın.kültür dernekleri kurup Anadolu'da milleti maden ocakları için protesto yaptırıyor çok yerde deşifre oldular..bunlar için önlem alınmalı yalandan dostuz denelerine bakmayın tam bir düşman bunlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çalışma Bakanı'ndan istihdam mesajları
Halk TV'den Bakan Tekin'e büyük saygısızlık! Tepki çeken anlar