Erdoğan'ın yüksek oy aldığı ülkede skandal açıklama! Türkleri hedef aldılar....

14 Mayıs seçimlerinde Belçika'dan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a çıkan yüksek oy oranı ülkede eleştirilere neden oldu. Terör örgütü PKK yandaşı olan Zuhal Demir, Türklerin ülkede oy kulanmaması gerektiğini savundu.

GİRİŞ 17.05.2023 18:50 GÜNCELLEME 18.05.2023 11:40
Bu Habere 174 Yorum Yapılmış

Belçika'da Flaman Bölge Hükümeti Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir, Türkiye'de cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a Belçika'dan yüksek oy çıkması üzerine çifte vatandaşlığın ya da oy kullanma hakkının iptal edilmesi çağrısında bulundu.

Milliyetçi muhafazakar Flaman N-VA Partisi üyesi Demir, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'de 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Belçika'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çıkan yüksek oy oranını eleştirdi.

"ERDOĞAN'A OY VERMEYİ İMKANSIZ KILMALIYIZ"

Zuhal Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda da "Erdoğan, Flaman bölgesinde Türkiye'de olduğundan çok daha popüler. Yüzde 72 oranında oy aldı. Avrupalı Türkler bir nevi seçim dopingi yapıyor. Türklerin Flaman bölgesinde beyin yıkamasını durdurmanın tek yolu, Erdoğan'a oy vermeyi imkansız kılmaktır." ifadelerini kullandı.

Zuhal Demir

'ÇİFTE VATANDAŞLIK KALDIRILSIN' ÇAĞRISI

Demir, "Çifte vatandaşlığı kaldırma veya oy hakkı tanımayan sembolik bir forma indirgeme" çağrısında bulundu.

Belçika, Başkan Erdoğan ve AK Parti'ye en çok oyun çıktığı Avrupa ülkesi olmuştu. Bu destek, yerel basın tarafından da sık sık haberleştirildi.

Belçika basını, Demir'in çağrısını, "Erdoğan'ın Belçika'daki popülaritesi, N-VA'nın çifte vatandaşlığı kaldırma çağrısını tetikledi" başlığıyla gördü.

Göçmen bir ailenin kızı olan Belçika doğumlu Demir, 2016'da da çifte vatandaşlığa karşı olduğu sözleriyle gündeme gelmişti. Demir, 2017'de Türk vatandaşlığından çıkmıştı.

Sık sık göçmen karşıtı, başörtüsü yasağını savunduğu sözleriyle eleştirilen Demir, daha önce terör örgütü PKK'nın düzenlediği etkinliklere katılmasıyla da dikkati çekmişti. Demir, haberler üzerine PKK'ya sempati duymadığını savunmuştu.

KAYNAK: AA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 174
 • temel 9 ay önce Şikayet Et
  butun dunya gereksiz bence zaten secim turkiye secimi hic olmaz ise avrupa halk zorda kalmaz zaten oylar yarisi orda pkk gidecek gereksiz masraf
  Cevapla
 • Gümrük müdürü 9 ay önce Şikayet Et
  Milli istihbarat teşkilatı bu kadın terörist Türkiye'ye girdiği an aklını başından almalı.!!!
  Cevapla
 • Levent 9 ay önce Şikayet Et
  ALLAH SEÑIN gibi zalimlerin kullugunu kaldırsın İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH İNŞALLAH
  Cevapla
 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  Bu şahıs yazın Ülkemie gurbetci ayağıyla tatile gelmiyor mu? aksarabası çoluğu çocuğu? Bunları bunun gibileri teröre destek veren sempati duyan hepsini vatandaşlıktan çıkartmamız lazım..
  Cevapla
 • Rrrrr 9 ay önce Şikayet Et
  Hani Avrupa'nın demokrasi merkeziydi ne oldu kudurun kudurun reis ile devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
SGK'dan işveren genelgesi: Eksik prime destek verilmeyecek
İstanbul’da metroda hayrete düşüren görüntü