Son dakika: ABD'nin başkenti Washington DC'de büyük patlama!

ABD’nin başkenti Washington DC’de paylama sesi duyuldu. Patlama sesinin tatbikat sırasında yapılan bir uçuştan kaynaklandığı açıklandı.

GİRİŞ 05.06.2023 00:36 GÜNCELLEME 05.06.2023 09:44
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

ABD’nin başkenti Washington DC’de duyulan patlama sesinin uçuşa yasak bölgeyi ihlal eden Cessna Citation tipi küçük uçağı, takip için havalanan savaş uçaklarının yaptığı sonik patlama olduğu ve küçük uçağın dağlık araziye düştüğü açıklandı.

ABD’nin başkenti Washington DC’de şiddetli patlama sesinin tatbikat sırasındaki bir uçuştan değil yasak bölgeyi ihlal eden Cessna Citation tipi küçük uçağı, takip için havalanan savaş uçaklarının yaptığı sonik patlamadan kaynaklandığı açıklandı. ABD’li yetkililer, küçük uçağın Virginia'da dağlık bir araziye düştüğünü ifade ederek, kazaya savaş uçaklarının neden olmadığını aktardı. Kazadaki ölü ve yaralı sayısına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

ABD basınında yer alan haberlerde ise, küçük uçağın otopilotta olduğu ve yetkililerin pilotla temas kuramadığı iddia edildi.

Washington DC İç Güvenlik ve Acil Durum Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Başkent bölgesindeki topluluklardan bu öğleden sonra şiddetli bir patlama sesi geldiğine dair raporların farkındayız. Şu anda herhangi bir tehdit yok” denilmişti.

Annapolis Acil Durum Yönetimi Ofisi tarafından yapılan açıklamada ise, Başkent bölgesinde duyulan şiddetli patlama sesinin Savunma Bakanlığı tarafından izin verilen bir uçuş kaynaklı olduğu ifade edilmiş, “Bu uçuş bir ses patlamasına neden oldu. Şu anda mevcut olan tüm bilgiler bu kadar” denilmişti.

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 61
 • Recep 3 ay önce Şikayet Et
  Fidan ve Kalın göreve geldiklerini bildirmişler :)))
  Cevapla
 • adl 3 ay önce Şikayet Et
  KAYSERİYİ HATIRLADIM BİR AN 15 temmuz öncesi ucaklar ordada ses hızını astığı için haber olmuştu Ne dersiniz amerikadada olur mu
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  ABD'nin durumu kötüye gittiği için kendi kendilerine patlama çatlama yapıyorlar işte ikiz kuleleri uçurdukları gibi kendi kendilerine hallediyorlar işleri
  Cevapla
 • Leylim Ley 3 ay önce Şikayet Et
  Abd ki patlama Antalyadaki Abd li veleybolcuları etkiledi Türkiyeden sığınma talep ediyorlarmıș. Tek fark Türkiyede inek dağa kaçar, abd de uçak dağa çakılır veya çakarlar.
  Cevapla
 • İsmail Özkul 3 ay önce Şikayet Et
  Konyada hep oluyor haber değeri bile yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BES'te kısmi ödeme dönemi: Resmi Gazete'de yayımlandı
Adım adım enerji merkezine: Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı